foto: Ringier Axel Springer Slovakia

Moderná škola žurnalistiky, určená pre mladých novinárov, otvorila už svoj druhý ročník. Počas 9-mesačného vzdelávacieho programu získajú mladí novinári komplexné vzdelanie, a to vo všetkých aspektoch moderného digitálneho publikovania.

Študenti získajú prehľad o mediálnom trhu, naučia sa efektívne tvoriť obsah, vyberať témy a overovať zdroje. Zistia ako fungujú online médiá, ako sa merajú ich výsledky, ale aj ako efektívne tvoriť titulky.

Takisto sa naučia tvoriť a vyberať fotografie pre články, ale dostanú i praktické rady, ako viesť interview. Získajú aj základné poznatky o video žurnalistike, marketingu, obchode či právu a etike.

„Digital Media Campus je výborný vzdelávací program pre talentovaných mladých novinárov, ktorí chcú naštartovať svoju kariéru a získať odborné vedomosti a skúsenosti z rôznych aspektov multimediálnej žurnalistiky. Študentom ponúka jedinečnú možnosť učiť sa priamo od profesionálov v reálnom redakčnom prostredí,“ uviedol Martin Pastierovič, vedúci Digital Media Campus na Slovensku.

Program Digital Media Campus predstavila v januári 2016 medzinárodná vydavateľská skupina Ringier Axel Springer Media AG. Vzdelávací program prebieha na Slovensku, ale aj v Poľsku, Maďarsku a Srbsku.

Okrem intenzívnych vzdelávacích prednášok, sú jeho súčasťou aj medzinárodné semináre a workshopy vo vydavateľstvách Axel Springer v Berlíne a Ringier v Zurichu.

Cieľom Digital Media Campus je vyškoliť talentovaných mladých novinárov vo všetkých aspektoch moderného digitálneho publikovania. Program im ponúkne intenzívne kurzy vedené renomovanými lektormi a novinármi.

Digital Media Campus sa začal v piatok 3. novembra úvodnými prednáškami. V tomto ročníku sa ho zúčastní 12 študentov. Úspešní absolventi získajú Certifikát Digital Media Campus a šancu zamestnať sa v najväčšom multimediálnom dome na Slovensku.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu