Vydavateľstvo VLTAVA LABE MEDIA, ktoré je súčasťou mediálnych aktivít investičnej skupiny Penta, v pondelok 31. júla 2017 kúpilo spoločnosť EBM system s.r.o., prevádzkovateľa webov TipCars.com a TipCar.cz. Oba weby sprostredkovávajú predaj ojazdených i nových áut.

Penta už skôr, v apríli 2016 kúpila od vydavateľstva Economia, podnikateľa Zděnka Bakalu spoločnosť Webfarm, ktorá vlastnila automobilové portáli Cars.sk/Cars.cz a Automix.cz.

TipCars.com a TipCar.cz predstavujú druhú najväčšiu skupinu webov na českom internete s ponukou viac než 100 tisíc inzerátov od viac ako tisícky autobazárov a tiež súkromných predajcov z celej ČR.

„Týmto krokom výrazne posilňujeme svoju pozíciu v segmente classifieds inzercie. Spolu s webmi Cars.cz a Automix.cz, ktoré už máme v portfóliu, automobilové projekty nášho vydavateľstva teraz zasahujú zhruba tri štvrte milióna záujemcov o kúpu áut mesačne, “ uviedol Michal Klíma, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ skupiny VLTAVA LABE MEDIA.

Existujúc tím EBM system, s.r.o. zostáva a stáva sa významnou časťou digitálnych aktivít VLTAVA LABE MEDIA. Ich know-how v oblasti classifieds vydavateľstvo využije aj v iných plánovaných oblastiach.

„Celkový zásah digitálnych projektov vlastnených vydavateľstvom teraz prekročí tri milióny reálnych užívateľov mesačne. Pre AdActive, naše online media zastupiteľstvo, pôjde o nárast mesačného zásahu nad päť miliónov reálnych užívateľov. Digitálne podnikanie našej spoločnosti tak teraz stojí na dvoch pevných ziskových pilieroch – bannerová inzercia a classifieds – doplnené o menšie e-commerce aktivity, “ dodal Petr Bednář, riaditeľ digitálnej divízie skupiny VLTAVA LABE MEDIA.

Skupina Penta Investments vlastní v mediálnej sfére okrem českého vydavateľstva Vltava Labe Media (vzniklo zlúčením Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media), na Slovensku vydavateľstvo News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), ďalej spoločnosť NARKS-INFOSERVIS, majoritný podiel vo vydavateľstve Orbis In a prostredníctvom spoločnosti NAMAV kontroluje aj 45%-ný podiel v spoločnosti Petit Press, ktorá prevádzkuje najčítanejší spravodajský portál SME.sk. Spolu s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia skupina Penta vlastní 40%-ný podiel v spoločnosti United Classifieds.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu