Skupina Penta spustila začiatkom decembra 2015 nový web KauzaGorila.sk, ktorý sa venuje téme kauzy. Pritom už v čase vypuknutia kauzy pred štyrmi rokmi Penta spustila stránku Pentaokauze.sk na ktorú nový web voľne nadväzuje. Správu som aktualizoval o krátky rozhovor s Martinom Dankom, manažérom externej komunikácie finančnej skupiny Penta.

Blížia sa parlamentné voľby a kauza Gorila sa opäť stáva v médiách veľmi pertraktovanou témou a skupina Penta sa preto rozhodla posilniť krízovú komunikáciu a jej oddelenie PR spustilo špecializovanú microsite, ktorá sa venuje práve téme tejto kauzy.

Jej spustenie ohlásila Penta tradične na sociálnej sieti Twitter:

„V decembri 2011 došlo na internete k zverejneniu dokumentov, ktoré sa prezentujú ako výsledok spravodajskej činnosti Slovenskej informačnej služby (akcia Gorila) a ktorých obsahom sú údajné korupčné praktiky pri nakladaní so štátnym majetkom a verejnými prostriedkami. Vzhľadom na to, že vyšetrovanie tejto kauzy stále prebieha, rozhodli sme sa na jednom mieste zhromaždiť komplexné materiály, ktoré ponúkajú vecný a hlavne faktografický pohľad. Sme presvedčení, že každý, kto má záujem pochopiť kauzu Gorila v celom kontexte a zaujímajú ho detaily, bude považovať túto webovú stránku za užitočný informačný zdroj,“ vysvetľuje Penta dôvod spustenia novej stránky.

Aktualizované:

Martin Danko (zdroj foto: Penta)

Oslovil som Martina Danka, manažéra pre externé vzťahy spoločnosti Penta Investments pre krátky rozhovor.

Čo bolo dôvodom pre spustenie nového webu, ktorý pojednáva o kauze Gorila? Mali ste už predsa web Pentaokauze.sk.

Cieľom nového webu bolo menej náročnou formou informovať na pravidelnejšej báze o našom postoji ku kauze Gorila. Na rozdiel od webu pentaokauze, nový web svojim vzhľadom a obsahom viac pripomína spravodajský portál. Web pentaokauze vznikol s primárnym cieľom sprístupniť čo najviac podrobných informácii o jednotlivých hlavne právnych aspektoch celej kauzy. Tomu zodpovedala forma a aj obsah. Tento web je však súčasťou nového webu kauzagorila.sk v plnom rozsahu a jedným preklikom si ho môže každý návštevník kauzy pozrieť. Zostal tak v podobe archívu, ktorý zachytáva historicky vývoj kauzy z nášho pohľadu.

Kto vytvoril webové rozhranie? Agentúra, alebo vznikol in-house?

Technicky a dizajnovo je autorom webu spoločnosť Comsultia.

Aký je systém selekcie obsahu, jeho tvorby a zverejňovania materiálov?

Na web sa dostávajú všetky relevantné materiály, ktoré z nášho pohľadu priamo, či nepriamo súvisia s kauzou Gorila, vrátane príbuzných káuz zo zahraničia. Redaktorsky web spravuje komunikačný útvar Penty s výdatnou pomocou Advokátskej kancelárie Škubla & Partneri, ktorá je právnym zástupcom Penty a pána Haščáka v prípade kauzy Gorila.

Komu je web primárne určený? Verejnosti, či novinárom?

Web je primárne určený zainteresovanej verejnosti, to znamená hlavne novinárom, verejným činiteľom, ktorí sa zaujímajú o témy súvisiace s kauzou Gorila. Jeho primárnym cieľom je každému záujemcovi poskytnúť neskreslený pohľad našej strany na všetko, čo s kauzou súvisí.

Ako odkomunikujete váš nový web? Akými kanálmi?

Informáciu o spustení webu sme oznámili cez náš Twitter a v záujme spopularizovať web, robíme aj aktivity menšieho rozsahu na sociálnych sieťach.

Ste presvedčený, že web splní svoj účel?

Kritérium úspechu sa neodvíja od pevných komerčných dát, typu návštevnosť, ale za úspech budeme považovať to, ak sa web stane relevantným zdrojom informácií pre každého, kto sa o témy súvisiace s kauzou Gorila zaujíma.

Ďakujem za rozhovor.

 

Jeden z prvých textov uverejnených na novom webe napísal práve Martin Danko a vyšiel pod názvom Otvorená odpoveď na otázky redaktora portálu Aktuality.sk, Mareka Vagoviča.

Penta tak reaguje na otázky investigatívneho novinára Mareka Vagoviča, ktorý neskôr zverejnil spolu s Jánom Kuciakom na portáli Aktuality.sk článok nazvaný Malchárek z Gorily mal dostať po odchode z politiky milióny. Od podozrivej firmy s cyperskými vlastníkmi.

Pozrite si video s Martinom Dankom, manažérom externej komunikácie Penty, v ktorom vysvetľuje  dôvod prečo zverejnil odpovede na otázky investigatívneho novinára Vagoviča, ešte pred vydaním samotného článku:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu