Skupina Penta Investments prostredníctvom svojho českého vydavateľstva Vltava-Labe-Press (ktoré vlastní od novembra 2015) kúpila od vydavateľstva Economia podnikateľa Zděnka Bakalu spoločnosť Webfarm, ktorá vlastní automobilový portál Cars.sk/Cars.cz.

„Pri vstupe spoločnosti Penta do VLP sme si vytýčili niekoľko cieľov. Jedným z tých najdôležitejších je posilniť digitál. Pomer výnosov z digitálu na celkových výnosoch predstavuje vo VLP zatiaľ 10 – 15%, a to chceme zmeniť, “ povedal Michal Klíma, generálny riaditeľ VLP.

VLP očakáva, že akvizíciou získa vyšší zásah na cieľovú skupinu mužov„na ktorú sa vo všeobecnosti v médiách horšie cieli,“ ako uvádza.

Portál Cars.cz, podľa NetMonitora priemerne v roku 2016 navštívilo takmer 270 tisíc unikátnych čitateľov mesačne (RU, PC+mobil+tablet).

Portál Cars.sk nie je zaradený do výskumu AIMmonitor a jeho dáta o čítanosti nie sú verejne prístupné.

Vydavateľstvá VLP a Economia plánujú spoluprácu. „Sme radi, že portál Cars.cz kupuje silný investor a plánuje jeho ďalší rozvoj. Centrum.cz a Cars.cz budú naďalej spolupracovať na zmluvnej báze,“ dodáva Roman Latuske, generálny riaditeľ mediálneho domu Economia.

Vydavateľstvo Vltava-Labe-Press (VLP) je druhé najväčšie vydavateľstvo v Českej republike. Dosahuje trhový podiel 16,1%. Od novembra 2015 ho vlastní finančná skupina Penta Investments, ktorá na Slovensku vlastní najväčšie vydavateľstvo News and Media Holding.

Do mediálneho portfólia spoločnosti VLP patria média, ako Deník, tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, Kreativ Praktická žena, Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení, Magazín Šíp a měsíčník Dům a zahrada, ale i televízne časopisy TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkářský TV magazín. Od roku 2015 (akvizíciou vydavateľstva Tablet Media) vydáva tiež tabletové magazíny Dotyk, Dotyk Byznys, Dotyk Styl Royal a Dotyk.

Skupina Penta vlastní v mediálnej sfére: spoločnosť United Classifieds > pozri  a vydavateľstvá Astrosat Media, Vltava-Labe-Press, Tablet Media, vydavateľstvo News and Media Holding (vzniklo zlúčením vydavateľstiev Centrum Holdings, Trend Holding a Spoločnosti 7 PLUS), NARKS-INFOSERVIS, Orbis In a vydavateľstvo Petit Press > pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu