NHL Global Series (foto: Dajto)

Séria priamych prenosov z najprestížnejšej hokejovej súťaže sveta odštartuje jedinečným zápasom z pražskej O2 arény.

Atraktívne športové podujatia sú dlhoročne stabilnou súčasťou vysielania televízie Dajto, najnovšie sa diváci môžu tešiť už aj na priame prenosy zo slávnej hokejovej NHL.

Prvý zápas NHL na Dajto bude skutočne špeciálny, v rámci eventu NHL Global Series sa totiž odohrá v susednej Českej republike, kam zámorská hokejová liga zavíta po dlhých deviatich rokoch.

V pražskej O2 aréne si v piatok, 4. októbra 2019, so začiatkom o 20:00 zmerajú svoje sily tímy Chicago Blackhawks a Philadelphia Flyers.

Zápasom bude divákov sprevádzať skúsený komentátor Marek Matušica, spoločne s naozaj hviezdnym spolukomentátorom, slovenskou hokejovou legendou Michalom Handzušom.

Práve s klubom Chicago Blackhawks získal 42-ročný Banskobystričan v roku 2013 slávny Stanley Cup, počas svojej aktívnej kariéry však tri sezóny pôsobil aj v mužstve Philadelphia Flyers.

Diváci sa môžu tešiť aj na moderované štúdio, ktorým bude priamo z O2 arény sprevádzať moderátor športu TV Nova Štěpán Sokol.

V štúdiu nebudú chýbať zaujímaví hostia z NHL a bývalí hráči, okrem už spomínaného Michala Handzuša napríklad aj bývalý český brankár Ondřej Pavelec.

„Veľmi nás teší, že divákom televízie Dajto budeme môcť naživo sprostredkovať túto mimoriadnu športovú udalosť. Ďalšou skvelou správou je, že najprestížnejšia hokejová súťaž sveta z nášho vysielania nezmizne ani v nasledujúcich týždňoch,“ povedal Matthias Settele, generálny riaditeľ skupiny Markíza.

Následne od piatka, 11. októbra 2019, si totiž diváci Dajto budú môcť každý týždeň vychutnávať jeden z nočných zápasov NHL, celkovo ich tak do konca tohto roka uvidia až 13.

Prvým z nich bude so začiatkom o 00:55 súboj Carolina Hurricanes – New York Islanders. Zápasmi budú sprevádzať komentátorské dvojice v zložení Marek Matušica, Tomáš Kurilla, alebo Miroslav Held.

V NHL aktuálne pôsobí viacero slovenských hráčov, diváci sa tak môžu tešiť aj na hokejové umenie Tomáša Tatara, Zdena Cháru, Andreja Sekeru, Tomáša Jurča, Erika Černáka, Richarda Pánika, Martina Marinčina, Christiána Jaroša, či Jaroslava Haláka.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu