TV Barrandov logo
zdroj: TV Barrandov

Najlepší víkend od začiatku roka má za sebou TV Barrandov. V nedeľu večer 14.6. prilákala k svojim obrazovkám až 305 tisíc dospelých divákov, čím dosiahla share 8,42%, a stala sa tak v priebehu vysielania hlavného večerného programu komerčnou dvojkou na českom trhu.

Nadpriemerne sa v priebehu celého dňa darilo celej Skupine Barrandov, v celodennom podiele na sledovanosti si v cieľovej skupine 15+ pripísala rekordný osempercentný podiel *, pričom TV Barrandov dosiahla share 7,05%!

Skupina zaznamenala tiež týždenné nárast. Polepšila si viac ako konkurencia a zakotvila na priemernej hodnote 5,7% shr, to je o 0,74 percentuálneho bodu viac ako v minulom týždni a najviac od začiatku roka 2015.

Priemerný týždenný podiel samotnej TV Barrandov rástol štvrtýkrát za sebou na hodnotu 4,84%, čo je najvyššia od polovice januára. Na tomto úspechu stanice sa výrazne podpísala stabilná či mierne rastúca sledovanosť relácií vlastnej tvorby Soudkyně Barbara, Česká tajenka, Sejdeme se na Cibulce, Nikdo není perfektní, Neuvěřitelný týden, Barrandovská Sedmička, Vtip za stovku, Exkluziv Kateřiny Brožové, Naše zprávy a najmä pondelkový zábavný program Kurňa, co to je, ktorý sledovalo 266 tisíc dospelých divákov a sobotné Cibulkova zábavná tajnička, už hádalo 239 tisíc divákov (8,19% shr).

Kurňa, co to je, TV Barrandov
Rasťo Piško a Štefan Skrúcaný záber z relácie Kurňa, co to je (zdroj ilustračnej foto: TV Barrandov)

 

Vysokú sledovanosť vykázal tiež nedeľný americký thriller Kolébka plná lží, ktorý si nenechalo ujsť 305 tisíc divákov aj nedeľné epizódy zo seriálu Zákon a pořádek sa 242 000 divákov v CS 15+.

Share TV stanice KINO Barrandov dosiahol 0,65%, čo je doposiaľ najlepšia hodnota od začiatku vysielania v apríli 2015. Druhé najlepšie hodnoty od svojho štartu dosiahla tiež stanica Barrandov PLUS.

„Radosť nám stabilne prináša aj nový seriál Sudkyňa Barbara, ktorého výkon v podvečer všedných dní je nebývalý a naďalej posilňuje. Z pôvodného 95 tisícového publika sa v priebehu jediného mesiaca vyšvihol na 123 000 divákov, rastie aj jeho podiel, a síce z 6,29% na 7,46%. Darí sa aj Českej tajničke, ktorá posilňuje v popoludňajšom čase na podiel 5,7%, ako aj jej špeciálu Cibulkova zábavná tajnička s podielom 8,2%, „ komentuje úspechy posledných týždňov generálna riaditeľka Skupiny Barrandov, Ing. Marcela Hrdá.

„Rekordná sledovanosť nedele aj celotýždenná podiel potvrdzujú stúpajúci trend celej Skupiny Barrandov, v ktorom sa odráža výroba kvalitného obsahu vlastnej tvorby aj zaujímavý a unikátny obsah filmovej knižnice nášho partnera pre akvizičnú tvorbu, spoločnosti SPI International. Aj naďalej budeme prinášať divákom televízny obsah, ktorý je zaujme a v ktorom objavia nové a nevšedné veci aj príbehy, „ uzatvára pohľad na uplynulé dni predseda predstavenstva spoločností Barrandov Televizní Studio a Empresa Media, Mgr. Jaromír Soukup.

* TV Barrandov vykázala v nedeľu 14. 6. 2015 najlepší nedeľný výkon stanice od decembra 2011 a zároveň svoj najvyšší podiel v tomto roku. Súhrnný nedeľné podiel skupiny 8% je vôbec najvyššia od júla 2012.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu