Milujem Slovensko skončilo v silnej konkurencii sledovanosťou so sezónnym maximom. V minulom týždni sa viacerým reláciám na Jednotke darilo dosahovať nadpriemerné sezónne výkony.

Počas pracovného týždňa svoje sezónne maximá dosiahli spravodajské relácie vysielané počas dňa – Správy RTVS o 12.00 (trhový podiel 8,2%) a Správy RTVS o 16.00 (trhový podiel 8,9%).

Rovnako najlepší týždenný výkon dosiahla zábavno-súťažná relácia 5 proti 5, ktorú si minulý týždeň v priemere pozrelo 215-tisíc divákov (trhový podiel 14,1%). Hodnoty na úrovni svojho najlepšieho sezónneho výkonu sa podarilo dosiahnuť aj šou Nikto nie je dokonalý s hosťami Leošom Marešom a Borisom Kollárom, ktorú si pozrelo 347-tisíc divákov (trhový podiel 16,0%).

V závere pracovného týždňa sa mimoriadne darilo obľúbenej piatkovej zábavnej šou Milujem Slovensko so sledovanosťou 401-tisíc divákov (trhový podiel 20,1%). Relácii sa tak v konkurencii intenzívne promovaného nového seriálu na jednej z komerčných staníc podarilo dosiahnuť svoje najvyššie hodnoty sledovanosti v aktuálnej sezóne.

Počas víkendu bola Jednotka najsledovanejšou televíziou v čase vysielania relácie O 5 minút 12 (157-tisíc divákov, trhový podiel 15,5%), ako aj počas nasledujúcej relácie Občan za dverami, ktorú si pozrelo 182-tisíc divákov (trhový podiel 17,6%).

K úspešným víkendovým reláciám patrí aj Tajomstvo mojej kuchyne s Kamilou Magálovou a jej hosťami, ktorej sledovanosť od začiatku sezóny každý týždeň rastie, poslednú nedeľu si ho pozrelo 286-tisíc divákov (trhový podiel 16,7%).

Všetky dáta merané v CS 12+.

Zdroj: TASR