foto: RTVS

Rekordnou sledovanosťou v 6. týždni sa môže pochváliť viacero programov RTVS. Najvyššiu sledovanosť zaznamenala šou Čo ja viem, relácia Cestou necestou a Farmárska revue.

RTVS odštartovala úspešný víkend už v piatok (8. februára), kedy zaznamenali najvyššiu historickú sledovanosť od svojho štartu dve relácie – šou Čo ja viem a cestovateľský magazín Cestou necestou.

Zábavno-vedomostnú šou RTVS Čo ja viem v piatok 8. februára sledovalo 578 tisíc divákov, čo je najvyššia sledovanosť relácie od jej štartu v roku 2014.

V najsledovanejšej minúte ju sledovalo 664 tisíc divákov. Relácia dosiahla nadpriemerný podiel na trhu 27,4 % z populácie 12+.

Hosťami Čo ja viem v piatok 8. februára boli šéfkuchár Martin Korbelič, herec Roman Matisko a moderátor a lekár Miloš Bubán.

A práve Miloš Bubán je držiteľom nového rekordu celebritného hráča. V základných kolách sa mu podarilo nahrať neuveriteľných 90 bodov, čo predstavuje len päť nesprávnych odpovedí z 50tich otázok.

Prekonal tak rekord Jána Žgravčáka z 23. 6. 2017, ktorý nahral 80 bodov. Spolu s hráčmi a študentmi si môžu vedomosti preveriť aj televízni diváci prostredníctvom mobilnej aplikácie. Túto možnosť v piatok využilo 26.724 hráčov.

V cestovateľskom magazíne Cestou necestou filmový štáb v piatok (8. 2.) predstavil divákom životný štýl, kultúru a miestnu kuchyňu Toskánska.

Cestovanie po gastronomickom raji Európy si pozrelo rekordných 278 tisíc divákov s podielom na trhu 17,1 %.

Nedeľné vysielanie (10. 2.) Farmárskej revue si pozrelo rekordných 160 tisíc divákov, čo je najvyšší výkon relácie od jej štartu a stala sa najsledovanejším nešportovým programom Dvojky v 6. týždni.

Farmárska revue je magazín pre malých záhradkárov aj veľkých farmárov, ktorú RTVS vysiela pravidelne v nedeľu doobeda.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu