Po päť ročnej prestávke zaradila RTVS na programovej Dvojke priame prenosy z futbalovej Fortuna ligy. Marcel Merčiak, šéf športu RTVS povedal v rozsiahlom rozhovore pre denník SME, že futbalová liga, je pre divákov najpopulárnejšia súťaž, hneď po hokejovej extralige, ktorú tiež vrátili na obrazovky. Ale napríklad Saganove úspechy na Tour de France sledovalo v RTVS až 300 tisíc divákov.

RTVS zatiaľ nekúpila od UFA Sports licenciu na vysielanie všetkých zápasov futbalovej Fortuna ligy. Kupuje vždy práva na vysielanie zápasov jednotlivo. Minulý rok stáli Digi Sport práva na vysielanie všetkých zápasov ligy 1,1 milóna eur, v tomto roku je to polovica. Marcel Merčiak pre SME povedal, že na Slovensku, na trhové podmienky, je aj to priveľká suma a RTVS tak s nákupom balíka stále váha.

RTVS nebude exkluzívnym držiteľom práv na vysielanie, pretože niektoré zápasy prinesie aj konkurenčná televízia Dajto > pozri

Pred piatimi rokmi bola sledovanosť ligových zápasov RTVS na Trojke v priemere 250 tisíc divákov, nemala však také pokrytie ako má v súčasnosti Dvojka, kde sa zápasy aktuálne vysielajú. Zápas 1 kola Dunajská Streda: Senica v auguste na Dvojke sledovalo len 100 tisíc divákov. Marcel Mečiak i napriek tomu povedal, že bude spokojný ak sa čísla ustália na 100-120 tisíc divákov na zápas.

Pre porovnanie najsledovanejší zápas hokejovej extraligy bol finálový zápas 4. hokejovej série Banská Bystrica: Košice, ktorý sledovalo až 330 tisíc divákov, povedal Marcel Mečiak v rozhovore pre SME.

Predpokladám, že s dramatickými momentmi a vývojom zápasov vo futbalovej Fortuna lige môže ešte rásť aj ich sledovanosť.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu