tlacitko facebook-srdce
Vždy nové a zaujímavé informácie o knihách, môžete nájsť v skupine fanúšikov na facebooku: “Slovart – vydavateľstvo najlepších kníh”

Slovart-Prva a posledna laska
Pavel Vilikovský: Prvá a posledná láska

Je veľa druhov lásky a tá, o ktorej sa hovorí v dvoch novelách Pavla Vilikovského, nezodpovedá celkom predstave, ktorá sa nám pri tomto slove zvyčajne vybaví. Niekto možno v príbehu úspešného fotografa pochybujúceho o význame svojej práce v rýchlo sa meniacom svete nijaký ľúbostný motív nepostrehne, a aj v príbehu dôchodcu, ktorý sa pri svojej dobrovoľníckej práci musí vyrovnávať s dramatickými osudmi, aké ľudstvu pripravilo dvadsiate storočie, by sme erotické vzplanutie hľadali márne. A predsa je ich ústrednou témou láska, láska utajená, nepriznaná a často neopätovaná, láska, o ktorú hrdinovia noviel napriek všetkým svojim neúspechom a zlyhaniam neprestávajú bojovať. Je to láska k životu – k svojmu vlastnému i k životu ostatných, bez ktorých by ten náš nemal zmysel.

 

Knihu si môžete zakúpiť v e-shope Slovartu: Prvá a posledná láska

 

 

Slovart-Potomkyna
Vojtech Czobor: Potomkyňa

Strhujúci príbeh o najväčšom tajomstve katolíckej cirkvi – o potomkoch Ježiša Krista.

Ľudia za čias Kristovho života aj kresťania v prvých storočiach po jeho smrti verili, že Ježiš s Máriou z Magdaly splodili deti.Tajomní katari po stáročia strážili najväčšie z tajomstiev, udržiavali rodovú líniu najslávnejšieho rodu a ochraňovali ich potomkyne a potomkov. Mohli prežiť až do dnešných dní? Vo východoslovenskej obci Štítnik pripomína niekoľko starých náhrobkov s katarskými symbolmi skupinu žien, ktorá sem pricestovala kedysi dávno. Prečo si za úkryt pred oficiálnou cirkvou vybrali slovenský Štítnik?V päťdesiatych rokoch nájde mladý študent Alex nahrávku s tajomnou modlitbou a objaví sa informácia o dokumente, v ktorom majú byť zachytení všetci potomkovia Ježišovho rodu. Alex začína preverovať, kde je vlastne pravda. Nie je však sám, kto sa pokúša nájsť Potomkyňu. Pátra po nej Vatikán, pre ktorý je jej existencia hrozbou, i tajomná sekta, ktorá ju považuje za najvyššiu zástupkyňu Boha na zemi.

Knihu si môžete zakúpiť v e-shope Slovartu: Potomkyňa

 

Slovart-50 slávnych fotografii
50 slávnych fotografií

Fotografie jedinečným a zásadným spôsobom formujú spôsob, akým pozeráme na svet a skutočnosť okolo nás. Kniha 50 slavných fotografií kladie najvýznamnejšie míľniky na ceste dejinami fotografie pod mikroskop, aby ukázala tento kultúrny vplyv fotografie. Každá z kapitol sa venuje jednému snímku, ktorý do detailu popisuje a analyzuje z estetického a umelecko-historického hľadiska. Začína úplne prvými stálymi fotografiami (Nicéphore Niépce a Louis Daguerre) a sprevádza čitateľa až do dnešného dňa cez avantgardnú fotografiu dvadsiatych rokov a taktiež ďalšími slávnymi fotografiami.

 

Knihu si môžete zakúpiť v e-shope Slovartu:
50 slávnych fotografií