Herečku Soňu Norisovú už poznáte ako seriálovú herečku – predstaviteľku lekárky Dr. Emy Liškovej z komerčne neúspešného seriálu Dr. Ema, ktorý televízia JOJ nasadila v septembri 2014 no zanedlho ho pre nízky záujem divákov z televíznych obrazoviek stiahla. Tentoraz Soňa stvárňuje rolu spisovateľky detektívnych románov v novom seriáli českej televízie Prima s názvom V.I.P. vraždy.

Nový pätnásťdielny detektívny seriál odštartuje na obrazovkách televízie Prima v nedeľu 7. februára o 20:15 hod. a hlavnú úlohu v ňom stvárnila Soňa Norisová, ako spisovateľka detektívnych románov a Patrik Děrgel v postave vyšetrovateľa z oddelenia vrážd.

Spoločne zavedú divákov do prostredia VIP prominentov, kde bude mladý detektív Tomáš Baran (Patrik Děrgel) vyšetrovať vraždy a úspešná spisovateľka detektívok Klaudia Wolfová (Soňa Norisová) sa bude držať vždy pri ňom, keďže zbiera materiál pre svoju novú knihu. Spoločne budú vyšetrovať prípady vrážd.

Obaja majú rozdielne názory a povahy a tie budú zdrojom rôznych vypätých situácií a kontrastov v dejovej zápletke, ktoré majú pritiahnuť televízneho diváka k obrazovkám.

„Či by mohla byť Klaudia moja kamarátka? Myslím, že áno. Mám rada ľudí, ktorí najskôr pôsobia trochu neprístupne, ale potom sa ukáže, že sú veľmi ústretoví. Klaudia sa môže na prvý pohľad niekomu zdať možno trochu povýšenecká. Ale je to len jej spôsob vyjadrovania. Inak je priateľská a otvorená žena a v jadre veľmi citlivá. Myslím, že by sme si rozumeli, “ povedala o svojej seriálovej postave Soňa Norisová.

„Čím je mi detektív Baran podobný? Asi tým, že aj ja som dosť veľký cholerik a tiež som hral v minulosti hokej. Páči sa mi na ňom, ako sa vie zahryznúť do práce. Že maká a nenechá sa nahlodať pochybnosťami od svojho okolia. Keď sa ja pre niečo rozhodnem, správam sa podobne, “ povedal o svojej seriálovej postave herec Patrik Děrgel.

„Seriálu prajeme, aby sa páčil a našiel si čo najviac divákov,“ povedala spoluautorka seriálu Jitka Bártů. Námet na seriál napísala spolu so svojou sestrou Kateřnou Bártů.

V.I.P. vraždy - Soňa Norisová a Patrik Děrgel
Soňa Norisová a Patrik Děrgel, hlavní predstavitelia seriálu V.I.P. vraždy (zdroj: Prima)

 

V.I.P. vraždy - foto z krstu - obr. 1
fotografia z krstu nového seriálu (zdroj: Prima)

 

V.I.P. vraždy - foto z krstu - obr. 2
fotografia z krstu nového seriálu (zdroj: Prima)

Vizitka seriálu:

ŠTÁB V.I.P. vraždy
Producentka: Gabriela Erleová
Scenár, Kreativne producentky: Kateřina Bártů, Jitka Bártů
Dramaturg: Roman Kopřivík, Miloš Zahradník

Režiséri: Jaroslav Fuit, Biser Arichtev, Katarína Šulajová
Hlavný kameraman: Marek Janda ( 4 diely ) 1 až 4
Daniel Adam ( 7 dielov ) 9 až 15
Antonín Chundela ( 4 dielov ) 5 až 8

Kostýmová výtvarníčka: Taťána Kováříková
Výtvarník/architekt: Petr Fořt
Strih: Martin Šašek
Emil Pawinger
Michal Cingroš
Znelka: Roman Holý
Hudba: Tadeáš Věrčák

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu