Už v minulosti  reklamná agentúra Donar Fedora Flašíka v kampani politickej strany HZDS použila fotografiu z fotobanky, zobrazovala švajčiarsku dolinu, no prezentovala ju na billboardoch, ako slovenskú krajinu.

Podobný prešľap sa stal strane SNS, keď na svojom billboarde použila „slovenský“ ornament, ktorý ale v skutočnosti pochádza z Moravy, od pražskej ilustrátorky.

„Na dobrú noc zdieľame nový banner Slovenskej národnej strany, ktorému dominuje moravský ornament od pražskej ilustrátorky Lucie Skálovej. Jej portfólio nájdete takmer v každej grafickej databanke. Podotýkame, že v databanke je ornament označený správne – „Moravian Folk Ornament“, uviedla na sociálnej sieti stránka Slovenský folklór bez fejku, ktorá na pochybný billboard upozornila.

„SNS oslovila externú kreatívnu spoločnosť, ktorá je zodpovedná za vizuál a kampaň v mesiaci november. Predmetný vzor má staroslovanský pôvod,“ uviedla pre Mediahub.sk Zuzana Skopcová, hovorkyňa Slovenskej národnej strany.

„Nehovorím, že za toto môže sám Andrej Danko, je možné, že to ‚odflákla‘ reklamná agentúra alebo grafické štúdio. Ale ten, kto ornament z databanky kupoval, videl, ako je pomenovaný, že ide o moravský vzor,“ uviedla pre denník N právnička a dizajnérka Zora Puškáčová, ktorá stojí za FB stránkou Slovenský folklór bez fejku.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu