Na Slovensku spustil služby štvrtý mobilný operátor pod názvom „Štvorka/4KA“. Stoja za ním spoločnosť Swan a Slovenská pošta. Nový operátor sa profiluje ako jednoduchý, ľudový a dostupný operátor. Správu som aktualizoval o informácie o reklamnej kampani 4KA.

logo 4ka
logo (zdroj: 4ka)

Od pondelka 5. októbra sa premenia pobočky Slovenskej pošty na predajné miesta štvrtého mobilného operátora, ktorý sa volá 4KA.

Swan spustil túto službu so Slovenskou poštou.

Spoločnosť Swan nového mobilného operátora 4KA vlastní, ale Slovenská pošta má možnosť v budúcnosti do spoločnosti majetkovo vstúpiť a v prednostnej opcii v dvoch etapách v roku 2016 a 2017 si zakúpiť podiel akcií v hodnote až 20% operátora 4KA (v prvej etape je to 10% a potom ďalších 10%).

„Našich viac ako 1500 pobočiek denne obslúži približne 200 tisíc ľudí. SP postupne rozširuje služby, ktoré ponúka občanom a podnikateľom. Som presvedčený, že aj tento krok prispeje k modernizácii a vyššej kvalite komplexných služieb Slovenskej pošty,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker.

„V prvej etape sa chceme zamerať na súčasných zákazníkov SP a v budúcnosti samozrejme chceme oslovovať aj iných klientov a segmenty, významný potenciál vidíme aj u mladých ľudí. Mobilné telekomunikačné služby plánujeme spájať s ďalšími našimi produktmi a službami, čím vytvoríme atraktívne a od konkurencie odlišné balíky služieb,“ dodal Tomáš Drucker.

Nový operátor 4ka používa slogan „Váš Slovenský operátor“.

Faktom je, že Slovak Telekom je nemecký, O2 bol španielsky, v súčasnosti český a Orange francúzsky operátor, takže Štvorka/4ka sa dobre vyčlenila na trhu voči konkurencii, ako operátor slovenský.

Ťahákom bude jednotná cena volaní za minútu, sms a prenesených dát (1MB) na Slovensku a v rámci Európskej únie za 4 centy do všetkých sietí. Operátor používa sekundovú tarifikáciu.

Konkurenčnou výhodou je aj dostupnosť ponuky, prostredníctvom siete pobočiek pošty po celom Slovensku, nielen avizované ľudové ceny, ktorým sa ale zostávajúci operátori budú môcť v krátkom čase prispôsobiť.

sim karta 4ka
sim karta 4KA

SIM karta nového operátora má obligátny názov „Moja 4ka“ a dá sa kúpiť za 4 eurá so štartujúcim kreditom 4 eurá už od pondelka 5.10. na všetkých, teda viac ako 1500 pobočkách pošty po celom Slovensku. Služby poskytuje operátor len formou predplatených kariet. Paušál v ponuke nemá.

Na vybraných 570 pobočkách Slovenskej pošty si potom môžu zákazníci zaobstarať aj dobíjacie kupóny v hodnote 4, 8, 12 alebo 16 eur. SIM kartu môže zákazník používať až 16 mesiacov od aktivácie, resp. posledného dobitia (aj za minimálnu sumu 4 eurá).

Pošta ponúka aj dátové balíčky s kapacitou 2GB, alebo 4GB v cene 1GB za 1 euro.

Operátor 4KA ponúka zákazníkom prenesenie čísla bez poplatku.

Nový mobilný operátor na svojej webovej stránke uvádza, že hlasové služby siete 2G sú dostupné pre 99% obyvateľstva SR a pokrytie siete 4G/LTE tvorí 40% obyvateľstva.

Spoločnosť Swan však vlastní licenciu iba na 4G/LTE sieť pre dátové prenosy, 2G sieť na hlasové služby mu poskytuje v rámci tzv. národného roamingu mobilný operátor, ktorého meno zatiaľ Slovenská pošta, ani Swan nezverejnili. Mám nepotvrdené informácie, že je to spoločnosť Slovak Telekom.

Telefónne číslo nového mobilného operátora 4KA začína predvoľbou 0950.

V ponuke sú zatiaľ iba tri mobilné telefóny čínskych a jedného kórejského výrobcu Samsung E1200, Huawei Y360, Lenovo 2010 a Huawei Y635, neskôr však sľubuje operátor svoju ponuku rozšíriť. Telefóny sú v porovnateľných cenách ako sú trhové, od 14 do 134 eur a nie sú blokované operátorom.

„V spolupráci so Slovenskou poštou sme vytvorili ľudského, slovenského a efektívneho mobilného operátora, ktorý prichádza na trh s jedinečne jednoduchým konceptom jednotnej ceny, búraním hraníc v rámci EÚ, vlastnou 4G sieťou najnovšej generácie a celonárodným pokrytím mobilného signálu. A to všetko za výhodné ceny pre všetkých a bez viazanosti,“ povedal Miroslav Strečanský, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN, a.s.

Nový mobilný operátor 4KA/Štvorka spustil aj novú webovú stránku 4ka.sk/stvorka.sk a svoju skupinu fanúšikov Štvorka na facebooku.

„Pod launchovú kampaň sa podpísali 2 kreatívne agentúry Kreativ Gang, ktorá zastrešuje online + sociálne média a eventy a Roland Torsten Advertising, ktorá zastrešuje produkciu pre komunikáciu v TV, OOH a printe, “ povedala pre masmedialne.info Mgr. Zuzana Hánová, vedúca oddelenia marketingu spoločnosti SWAN, a.s.

Pozrite si spoty a vizuálnu identitu nového operátora, ktorá ho má odlíšiť od konkurencie. Pracuje s prvkami, ktoré majú evokovať v recipientovi pojmy, ako „jednoduchý, ľudový, dostupný, ľudský.“

nový web 4ks.sk/stvorka.sk

 

4ka-vizualna identita noveho operatora
zdroj: facebook
zdroj: Facebook
zdroj: facebook

4KA - obr.5 4KA - obr.4 4KA - obr.1 4KA - obr.2 4KA - obr.3

Zdroj: Swan

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu