zdroj: Slovenská sporiteľňa

Rok po rozhodnutí skončiť s billboardmi sa najväčšia slovenská banka rozhodla podporiť iniciatívu Živé námestie, vďaka čomu sa ulice a námestia Bratislavy revitalizujú, pribúda v nich zeleň a otvárajú sa pre ľudí.

Slávnostne sa to udialo v pondelok 29.7. na Komenského námestí, ktoré sa za účasti primátora Bratislavy a ďalších partnerov premenilo z parkoviska na oddychový verejný priestor. Nadácia Slovenskej sporiteľne súčasne prispela v rámci projektu Sadni si! na moderné sedenie.

Obľúbené červené stoly a stoličky sú rozmiestnené po námestiach a môžu ich využiť všetci návštevníci mesta. Banka tak potvrdila, že svoj verejný záväzok skončiť s billboardami myslí vážne a aktívne sa zamerala na tzv. „užitočný outdoor“.

„Ako rodený Bratislavčan som hrdý na to, že Slovenská sporiteľňa prispieva k tomu, aby sa naše hlavné mesto stalo priestorom pre všetkých a priblížilo sa tak k moderným svetovým metropolám, v ktorých sa dobre žije. Veríme, že moderné mesto potrebuje priestor, kde sa budú ľudia stretávať, oddychovať či diskutovať. Neostávame však iba v hlavnom meste a svoje aktivity naďalej rozvíjame aj v regiónoch, či už formou multifunkčných športovísk, cyklostojanov a mnohých ďalších projektov, ktoré menia Slovensko na modernú krajinu,“ povedal Peter Krutil, generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne.

Projekt Živé námestie sa zameriava na revitalizáciu a kultiváciu verejného priestoru na Námestí SNP, Kamennom námestí a ich priľahlých ulíc. Jeho výsledkom bude obnovený verejný priestor (osvetlenie, zeleň, detské ihrisko, čistota a bezpečnosť), ktorý bude ľuďom slúžiť na trávenie voľného času a na organizáciu kultúrnych podujatí.

Jedným z cieľov združenia je tiež zrušenie existujúceho parkoviska pred pobočkou Slovenskej sporiteľne na Námestí SNP a využitie tohto priestoru pre ľudí. Súčasťou projektu je tiež kúpa exteriérového mobiliáru na sedenie (aktivita s názvom Sadni si!), vďaka čomu bude centre mesta približne 80 stolov a 240 stoličiek, na ktoré finančne prispela Nadácia Slovenskej sporiteľne.

Ľudia ich môžu využívať na Námestí SNP, Kamennom námestí, pred Starou Tržnicou, na promenáde Dunaja, Šafárikovom námestí a na Komenského námestí. Najnovšie sa aktivita Sadni si! rozšírila aj na Komenského námestie, kde na mieste doterajšieho parkoviska za historickou budovou SND vznikol nový priestor pre ľudí.

Slovenská sporiteľňa sa spolu so svojou nadáciou dlhodobo venujú podpore športu vo všetkých regiónoch na Slovensku. Dokopy už postavili tridsať ihrísk v celkovej hodnote 1,5 milióna eur, ostatné ihrisko pribudlo v máji vo Svite.

Každé z nich sa nachádza v blízkosti školy a slúži predovšetkým žiakom, mimo vyučovacích hodín je však celoročne prístupné pre všetky okolité komunity. Banka v rámci partnerstva na kampani Do práce na bicykli vybudovala v desiatich mestách verejné cyklostojany a cyklopumpy (spolu 46 stojanov a 8 púmp).

V neposednom rade spolu so svojou nadáciou podporila hrdinov v regiónoch a ich projekty v celkovej hodnote 250 000 eur v rámci grantu #mamnato.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu