foto: Slovenská sporiteľňa

Nová kampaň Slovenskej sporiteľne pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie prináša mladým ľuďom unikátny zážitok – test o slobode a peniazoch. V interaktívnom teste na www.najslobodnejsi.sk sa môžu dozvedieť o sebe viac, porovnať sa s rovesníkmi a dostanú aj finančné poradenstvo na mieru.

Podkladom pre vznik testu bol najväčší prieskum o slobode a peniazoch, ktorý sa realizoval na vzorke viac ako 1 500 ľudí vo veku 15 až 30 rokov.

Na základe vnímania hodnoty slobody a finančného správania vzišlo z prieskumu 11 rôznych typov mladých Slovákov, s ktorými kampaň pracuje. Zároveň môžu mladí ľudia získať 30 eur na novootvorený účet v Slovenskej sporiteľni.

„Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie sme chceli ako inovatívny a zodpovedný líder, vzbudiť u mladých ľudí zvedavosť a premýšľanie o hodnote slobody, ale aj peňazí. Sloboda je pre mladých hlavne o pocite „byť sám sebou,“ peniaze sú pre nich dôležité, ale nespájajú ich automaticky s pocitom životného šťastia. Naším zadaním bola personalizovaná kampaň, založená na dátach, ktorá prinesie originálnu a digitálnu brand experience. Dôležitá bola relevancia banky, preto je súčasťou výsledku testu finančná rada na mieru, produktová ponuka na konkrétny účet, či „nežný tip“ na mobilné platenie, alebo kontakt na internetovú poradňu pre mladých. Hlavným médiom je interaktívny test, kampaňové video je galériou s charakteristikami 11 „typov“ mladých ľudí, na ktoré sme prišli vďaka skúmaniu ich lifestylu a finančného správania,“ vraví Dáša Juríková, riaditeľka marketingu Slovenskej sporiteľne.

Interaktívny test je výsledkom spolupráce Slovenskej sporiteľne, kreatívnej agentúry Zaraguza a mediálnej agentúry Wavemaker.

Podkladom na vytvorenie testu bol prieskum o slobode a peniazoch realizovaný agentúrami Insight Diver a G82 v auguste a septembri 2019 na vzorke 1580 respondentov bez záväzkov vo veku 15-30 rokov. Konzultantom a partnerom projektu je internetová poradňa pre mladých IPčko.sk.

Vizitka kampane:

Agentúra: Zaraguza
Kreatívny riaditeľ: Michal Pastier
Stratég: Juraj Pobjecký
Art director: Milan Malý
Senior copywriter: Eva Myjavcová
Social media: Nela Pazderková, Nina Čepková, Michaela Stanová
Account: Eva Klimeková
režisér: Peter Ehrenberger
kamera: Igor Smitka
produkcia: Protos Productions : Andrea Mlynková, Barbara Kipsová
postprodukcia: studio Ekran : Peter Košťál
strih: Marek Královský

Agentúra: Wavemaker
Strategy: Branislav Marko
Research: Romana Šipoldová
Account: Lucia Kupková Bartoníčková
Content Development: Jakub Lazarčík

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu