záber z galavečera RTVS

RTVS vyberala agentúru priamym zadaním, podľa zistení denníka Pravda. Galavečer televízie k slávnostnému 60. výročiu stál takmer 290 tisíc eur a 32 tisíc eur stál prenájom priestorov historickej budovy SND, kde sa podujatie.

„RTVS zverejnila zmluvu dva dni pred koncertom, ktorý sa konal 14. novembra,“ uviedol portál Pravda.sk. 

Na podujatie RTVS nevyhlásila verejné obstarávanie.

„Bol som oslovený priamo ľuďmi z RTVS,“ povedal pre denník Matej Drlička z agentúry Viva Musica!, ktorá organizovala aj koncert zahájenia slovenského predsedníctva Rady EU pre Ministerstvo zahraničných vecí SR.

V rámci podujatia RTVS opäť zaspievala aj manželka Drličku, operná sólistka Adriana Kučerová.

Na podozrenie z nehospodárneho navyšovania rozpočtu na otvárací koncert slovenského predsedníctva realizovaného agentúrou Viva Musica prednedávnom upozornila prostredníctvom blogu organizácie Transparency International Zuzana Hlávková.

RTVS ale nemusí vypísať verejnú súťaž na umelecké programy. „Pri výrobe umeleckých programov určených pre vysielanie sa zákon na túto činnosť RTVS nevzťahuje,“ uviedol pre denník Pravda Juraj Kadáš zo sekcie marketingu a komunikácie RTVS.

„Verejnoprávne médium funguje z peňazí daňových poplatníkov. RTVS dostala tento rok od štátu na svoju činnosť 26 miliónov eur. Jej hlavný zdroj príjmov sú tzv. koncesionárske poplatky – príjmy z nich plánovala RTVS na tento rok vo výške 75 miliónov eur. Z príjmov z reklamy ráta vedenie televízie získať približne 4,6 milióna eur,“ uviedol portál denníka Pravda.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu