Podľa medializovaných informácií čínska investičná spoločnosť China Energy Company Limited (CEFC) po tom čo získala podiel vo finančnej skupine J&T, ktorá vlastní viaceré médiá, začala rozhovory o akvizícii aj s finančnou spoločnosťou Penta Investments, ktorá vlastní najväčšie vydavateľstvo na Slovenskom trhu News and Media Holding.

„To je asi tak ako keď sa dvaja stretnú prvýkrát v parku, niekto ich uvidí a pýta sa že kedy bude svadba,“ komentoval informáciu pre Masmediálne.info zdroj z prostredia finančnej skupiny Penta Investments.

V Čechách spoločnosť CEFC spoluvlastní i vydavateľstvo podnikateľa Jaromíra Soukupa Empresa Media a televíziu Barrandov, ale i futbalový klub Slavia a prostredníctvom skupiny J&T aj futbalový klub Sparta Praha.

“ CEFC je výnimočne silným finančným strategickým partnerom a partnerstvo s ním umožní ďalší rozvoj našej mediálnej skupiny (Empresa Media). Už v priebehu leta televízna skupina Barrandov významne zvýšila svoj podiel na trhu a partnerstvo s CEFC nám umožní ďalší rozvoj televízie , tlačených i ďalších médií . Zároveň budeme posilňovať naše postavenie na trhu elektronických médií s ohľadom na technologický náskok a know-how CEFC, “ povedal pre server MediaMania.cz v septembri 2015 na margo akvizície s CEFC Jaromír Soukup, majiteľ MediaMania.cz a vydavateľstva Empresa Media.

„Spoluvlastníkom futbalového klubu Sparta je nebanková časť J&T Private Equity Group. Keďže ide o samostatné právne entity, nepovažujeme vstup čínskeho investora do konkurenčného futbalového klubu za kontraproduktívny. Vzťah oboch klubov ako dlhoročných rivalov sa ani po tomto kapitálovom posilnení nemení,“ reagovala pre denník Pravda hovorkyňa J&T Banky Linda Gáliková.

Penta Investments na Slovensku vlastní najväčšie vydavateľstvo News and Media Holding a v Čechách vydavateľstvá Vltava Labe Press a Tablet Media.

Informáciu o možnej akvizícii medzi čínskou CEFC a slovenskou spoločnosťou Penta priniesol web Českého rozhlasu, ktorý uviedol, že „Pokiaľ by jednania boli úspešné, možno očakávať nejaký prvý podpis predbežnej dohody až zhruba v polovici tohto roku.“

Ktoré médiá vlastní Penta? >  pozri

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu