ilustračná fotokoláž: R2B2 s.r.o.

Kontinuálnu ponuku HbbTV reklamy, ktorú televízia Markíza zaradila do svojho portfólia, možno nakúpiť programatickým spôsobom. Ide o významnú inováciu na slovenskom mediálnom trhu.

Programatický nákup reklamy, ktorý je otvorený v plánovacom a nákupnom software Adform, prináša rýchly a efektívny nákup tohto nového prémiového reklamného priestoru. Zadávateľom a agentúram sa tak otvára nový marketingový kanál.

Vďaka nákupnému modelu otvorenej aukcie v reálnom čase, tzv. RTB, na ktorom je programatický nákup z veľkej časti postavený, sa odstraňujú neefektívne kroky tradičného nákupu reklamného priestoru.

Programatický nákup a predaj je možné realizovať kedykoľvek. Aukcia navyše zaručuje zadávateľovi transparentnosť, a to ako z hľadiska nákladov, tak i vo vzťahu k zadávateľovi, v tomto prípade televízii.

Vďaka dostupnosti dát v reálnom čase je možné optimalizovať HbbTV kampaň v jej priebehu. Cielenie a nastavenie kampane môže byť upravené na základe priebežných výsledkov tak, aby sa dosiahlo efektívnejšieho využitia reklamného priestoru a celkovo lepších výsledkov. Ide o možnosti, ktoré zadávatelia poznajú už z online prostredia.

Technológiu programatického nákupu reklamného priestoru na televíznych staniciach Markízy poskytuje česká spoločnosť R2B2, ktorá má priame prepojenie na HbbTV platformu Hybrid Ads. R2B2 umožňuje zadávateľom využiť všetky reklamné formáty pre HbbTV zo svojej siete R2B2 Multiscreen.

Spoločnosť R2B2 s.r.o. prevádzkuje a inovuje svoju nezávislú digitálnu reklamnú sieť R2B2 Multiscreen, vyvíja monetizačné riešenia R2B2 AYM, venuje sa Yield managementu a optimalizáciám v automatizovanej reklame. Od 1. 12. 2016 je generálnym partnerom spoločnosti Hybrid pre spoluprácu v HbbTV reklame.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu