repro foto: FB/Šport RTVS

Slovenským volejbalistkám, ktoré aktuálne bojujú na Majstrovstvách Európy, sa darí nielen na palubovke, ale aj na televíznych obrazovkách. Ich zápas s Nemeckom si pozrelo takmer 300 tisíc divákov, ide o najsledovanejší zápas volejbalistiek vo vysielaní RTVS v histórii peoplemetrov.

Sledovanosť zápasov rástla spolu s úspechmi volejbalistiek, ktoré si tromi víťazstvami zabezpečili historický úspech – postup do osemfinále Majstrovstiev Európy vo volejbale žien.

Kým ich prvý zápas so Španielskom videlo 94 tisíc divákov, duel v utorok 27.8. s nemeckými volejbalistkami si pozrelo až 198 tisíc divákov s podielom na trhu v skupine 12+ 10,9 %. V nasledovanejšej minúte malo Dvojku zapnutú 295 tisíc divákov.

„Sme veľmi radi, že úspešné a najmä emotívne ťaženie našich dievčat si našlo odozvu aj u televíznych divákov. Veríme, že tímové výkony slovenských volejbalistiek prilákajú na štadión a k obrazovkám ešte viac priaznivcov, ako doteraz. Odozva už teraz úžasnej púte turnajom je dôkazom, že vrcholné podujatia s účasťou slovenských športovcov patria do vysielania RTVS,“ uviedol Pavol Gašpar, tímlíder RTVS pre priame prenosy.

Záujem divákov o majstrovské zápasy volejbalistiek postupne rástol. Zatiaľ čo zápas Slovensko – Španielsko sledovalo 94 tisíc divákov, sobotný duel so Švajčiarskom si zaplo 103 tisíc divákov.

Tretí víťazný zápas s Bieloruskom z bratislavského zimného štadióna videlo 147 tisíc divákov. Súboj o priebežné prvé miesto v skupine s volejbalistkami Nemecka si v utorok pozrelo 198 tisíc divákov.

RTVS pripravuje priame prenosy aj s ďalších zápasov slovenských športovkýň na majstrovstvách Európy. Už vo štvrtok 29.8. sa Slovensky stretnú s tímom Ruska v zápase o druhé miesto v skupine D, zápas bude RTVS vysielať od 15:20. Držme naším volejbalistkám palce!

Rekordná sledovanosť volejbalu v histórii peoplemetrového merania pod Tatrami!Utorkový zápas Nemecko – Slovensko v rámci európskeho šampionátu vo volejbale sledovalo najviac divákov v aréne, aj v televízii.

Uverejnil používateľ Šport v RTVS Streda 28. augusta 2019

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu