Tretí ročník renomovanej súťaže startupov PragueCrunch vyhral v silnej konkurencii slovenský objav Cloud Fender. Toto víťazstvo je len potvrdením kvality a potenciálu nových slovenských startupov.  

Víťaznú cenu prebral Cloud Fender od zástupcov vplyvného technologického portálu TechCrunch, ktorý otvoril slovenskému tímu dvere na svetovú prezentáciu produktu TechCrunch Disrupt v San Franciscu.

„Cloud Fender je služba, ktorá chráni firemné a osobné dáta uložené v cloudových službách ako sú Dropbox, Google Drive, Box, OneDrive a Evernote,“ povedal pre masmedialne.info Ondrej Prostredník, CEO Cloud Fender.

Slovenský start up Cloud Fender zvíťazil v súťaži PragueCrunch

“Víťazstvo na PragueCrunch je pre nás veľká príležitosť prezentovať a priblížiť náš produkt zákazníkom z celého sveta, ale aj médiám a investorom,” dodal Prostredník.

Prví užívatelia už dnes môžu službu vyskúšať a zadarmo si skontrolovať, ako sú na tom ich dáta z pohľadu zavírenia, či iných škodlivých programov.

“Je to prvý krok k vytvoreniu komplexného produktu, ktorý bude  poskytovať monitorovanie prístupov, upozornenia pri zneužití vašich dát s možnosťou ich synchronizácie na viacerých cloudových službách. Zároveň Cloud Fender umožňuje zálohovať dáta vrátane prístupových oprávnení na iné úložiská,” vysvetlil Prostredník.

Cloud Fender je mladý tím. Od štartu v apríli tohto roku už stihli okrem spustenia produktu pre verejnosť aj zaujať a nabrať skúsenosti v rámci medzinárodného akcelerátora MIT v Bostone. Taktež získali aj partnerov na distribúciu produktu v rámci USA a Austrálie. V súčasnosti pracujú pod krídlami prvého inkubačno-akceleračného programu na Slovensku, The Spot Booster.

Zdroj: The SPOT, Zdroj grafiky: Cloud Fender

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu