foto: Slovnaft

„Spustením systému zdieľania bicyklov Slovnaft BAjk vstupujeme do nového segmentu podnikania a napĺňame tak stratégiu našej spoločnosti ponúknuť zákazníkom aj iné, inovatívne služby…,“ uviedol 7. septembra pri spustení služby Slovnaft BAjk, generálny riaditeľ spoločnosti SLOVNAFT, a.s., Gabriel Szabó.

Zdroj: ÚPVSR

Spoločnosť Slovnaft požiadala 6. septembra na Úrade priemyselného vlastníctva SR o udelenie ochranných známok na názvy Slovnaft BAjk, Slovnaft CARS a Slovnaft RELAX.

„Projekty Slovnaft BAjk, Slovnaft CARS a Slovnaft RELAX sú všetko nové projekty, ktoré Slovnaft spustil v tomto roku. V prípade bikesharingu a požičovne vozidiel ide o nové projekty v oblasti rozvoja služieb mobility, na ktorú sa zameriavame v našej stratégii do roku 2030,“ uviedol pre Mediahub.sk Ladislav Procházka zo spoločnosti Slovnaft.

„V stratégii sme sa zaviazali, že zákazníkom ponúkneme inovatívne služby mobility mimo nášho tradičného podnikania. Naša materská spoločnosť MOL tento rok v Budapešti uviedla službu zdieľania vozidiel, carsharing. Túto službu by sme radi rozšírili aj do ďalších krajín kde podnikáme,“ doplnil Procházka.

Slovnaft CARS na Slovensku funguje zatiaľ, ako interná služba spoločnosti, ide o požičovňu vozidiel pre zamestnancov na súkromné účely. Je to v zásade podobný produkt, ako majú komerčné požičovne vozidiel, ale s výhodnejšími podmienkami prenájmu.

Slovnaft RELAX je nové športovo-relaxačné centrum, ktoré tiež rozširuje ponuku firemných benefitov pre zamestnancov, ale zároveň aj ponuku služieb pre obyvateľov žijúcich v okolí spoločnosti.

Spoločnosť tieto služby zaviedla tento rok v rámci rozširujúcej sa ponuky firemných benefitov.

Služba Slovnaft BAjk funguje pre verejnosť, od 7. septembra bude postupne k dispozícii v Bratislave 550 smart bicyklov na 73 dokovacích staníc v štyroch mestských častiach – Staré Mesto, Nové Mesto, Ružinov a Petržalka.

Slovnaft do bikesharingu v Bratislave investoval 1,5 milióna eur, hlavné mesto participovalo sumou približne 500 tisíc eur.

Používanie bicyklov je jednoduché a užívateľsky komfortné. Pred požičaním bicykla je potrebné sa len zaregistrovať na stránke www.slovnaftbajk.sk.

Na službu carsharingu si zatiaľ na Slovensku musíme počkať, no spoločnosť ju tento rok spustila už v Maďarsku, ako MOLlimo, tak veríme že sa jej čoskoro dočkáme i u nás.

ilustračná fotokoláž: Mediahub.sk, zdroj foto: MOLlimo a ÚPVSR

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu