Facebook spúšťa novú funkciu, vďaka ktorej budú môcť ľudia spájajúci sa v službách Skupiny alebo Udalosti vytvárať spoločné príbehy v službe Príbehy. Obsah, ktorý sa takto vytvorí bude viditeľný pre všetkých, no moderovať ho budú iba správcovia.

Funkcia by mohla byť zaujímavá najmä pre rôzne podujatia, svadby, stretnutia a podobné aktivity. V podstate budú tieto spoločné príbehy fungovať ako súkromný hashtag, takže viacerí ľudia doň môžu pridávať obsah, ale iba tí, ktorí sú zainteresovaní, ho môžu vidieť. Informáciu zverejnil techcrunch.com.

„Nová funkcia poskytne viacerým ľuďom príležitosť rozprávať príbeh z viacerých uhlov,“ povedal pre techcrunch.com produktový manažér sociálnej siete Facebook, Connor Hayes.

Ľudia uvidia obsah vytvorený v službe Príbehy aj na svojich stránkach v službe Udalosti a Skupiny, ako aj na hlavnom panely News Feed.

Vo vnútri oboch služieb im bude umožnené uverejňovať príspevky alebo budú môcť získať možnosť zdieľať ich v hárku Facebook Príbehy.

Facebook umožňuje skupinám spájajúcim sa na základe spoločných záľub, povolaní, ideológií a lokalít vytvárať špecifický obsah v službe Príbehy, ktorý nemusí byť určený len pre ich priateľov, ale môžu nim oslovovať aj ľudí s rovnakým špecifickým záujmom.

Ako to celé funguje vidieť vo videu na Youtube:

Okrem tejto novej funkcie, spoločnosť Facebook spúšťa aj službu Príbehy pre aplikáciu Facebook Lite, teda pre „okresanú náhradu“ originálnej aplikácie Facebook.

Facebook Lite je „apka“ určená pre pomalšie zariadenia používané v rozvojových krajinách. V súčasnosti si používatelia, ktorí majú nainštalovanú vo svojom zariadení túto verziu hlavnej aplikácie Facebook môžu obsah zverejnený v službe Príbehy iba prezerať, ale spoločnosť Facebook sa pre techcrunch.com vyjadrila, že čoskoro bude dostupné aj prispievanie v rámci novej služby Facebook Príbehy.

Nová funkcia, ktorú Facebook spustil je súčasťou veľkých revízií produktov z portfólia služby Facebook Príbehy. Podľa informácií theverge.com, predtým fungovala služba Príbehy samostatne v aplikácii Messenger a samostatne na hlavnej platforme Facebook.

Teraz bude služba Facebook Príbehy synchronizovaná na obidvoch platformách, no filtre fotoaparátu zostanú aj naďalej oddelené.

Spolu s touto zmenou sa Facebook postupne zbavuje funkcie Direct pre priame zdieľanie. V budúcnosti budú všetky reakcie na príbehy, ako aj správy z Facebooku nasmerované cez aplikáciu Messenger.

Príspevky vo Facebook Príbehoch sa budú riadiť rovnakými pravidlami stanovenými administrátormi, ako sa používajú pre štandardné príspevky na nástenke.

Takže administrátori môžu buď povoliť príspevky od všetkých a vymazať tie, ktoré sa im nepáčia, alebo môžu vyžadovať schválenie príspevkov.

Prepojením obsahu vytvoreného v službe Príbehy s inými službami, Facebook konečne dokazuje, že jej služba nie je iba napodobeninou aplikácie Snapchat.

Tento krok zo strany sociálnej siete dokazuje, že so službou Príbehy má Facebook dlhodobé plány, Prostredníctvom tejto novej funkcie sa príbehy prelínajú cez aplikáciu Facebook, namiesto toho, aby zostali izolované a bez interakcie.

A toto by mohlo vytvoriť príležitosti na zdieľania, ktoré aplikácii Snapchat chýbajú.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu