Denník SME uviedol začiatkom februára novú aplikáciu pre Apple zariadenia. S jedinou aplikáciou tak môžete sledovať SME na iPade, iPhone, ale i Apple Watch.

„Najvýraznejšou novinkou aplikácie je zmena spôsobu navigácie. Sledovali sme rôzne výskumy a najnovšie trendy a rozhodli sme sa vrátiť do aplikácie spodnú navigačnú lištu. Zrýchľuje prístup k najvýznamnejším sekciám aplikácie a zachováva prirodzenú navigačnú filozofiu iOS. V lište si viete jednoducho prepnúť medzi najnovšími, najčítanejšími a hlavnými správami alebo videami,“ uviedla redakcia SME na svojom blogu.

Aplikácia po novom umožňuje napríklad zmeniť veľkosť písma a zobrazenie v tzv. „landscape“ móde, ale i používanie dvoch aplikácií naraz na jednej obrazovke, teda funkciu Split View, ale i funkciu Slide Over, kedy môže čitateľ sledovať správy v menšom okne na pravej strane obrazovky.

V novej aplikácii sa po prečítaní článku môžete komfortne presunúť na ďalší článok posunutím obrazovky vľavo.

Alebo vďaka 3D Touch sa po novom dostanete rýchlo k počasiu s funkciou automatickej lokalizácie, alebo k najnovším, či najčítanejším správam z denníka SME.

Nová aplikácia tiež umožňuje riadiť si načítavanie obrázkov, napr. pri zapnutom wifi pripojení a šetrí tak požívateľovi mobilné dáta.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu