Jednotka na trhu medzi spravodajskými portálmi SME.sk pridal na svoj web dva nové prvky. Spravodajskú lištu Teraz.sme.sk a box s výberom najnovších správ zo všetkých sekcií. SME zároveň zavádza na svojom webe aj novú formu diskusií, keď vo zvolenom čase budú môcť čitatelia diskutovať pod článkom priamo s jeho autormi.

Vydavateľstvo Petit Press na svojom webe SME.sk spustilo spravodajskú lištu a box Teraz.SME.sk s výberom najnovších správ zo všetkých spravodajských sekcií portálu SME.

Pri prezeraní webu SME.sk sa na PC platforme automaticky zobrazí v spodnej časti monitora spravodajská lišta.

„Chceme tým posilniť viditeľnosť aktuálneho obsahu na SME.sk,” vysvetľuje Tomáš Novotný, projektový manažér SME.sk.

Kliknutím na spravodajskú lištu je užívateľ navigovaný na box v spodnej časti stránky s výberom správ z hlavných spravodajských sekcií SME.sk, zjednoduší a sprehľadní mu to tak selekciu a čítanie správ.

V boxe, ktorý sa nachádza v spodnej časti stránky, sú zoradené v stĺpcoch správy až zo štyroch hlavných sekcií. Tieto si môže sám užívateľ nastaviť a zvoliť si „svoju“ sekciu, ktorú pravidelne navštevuje.

SME.sk má novú spravodajskú lištu a box Teraz.sme.sk
zdroj: prtsc SME.sk

Nevýhodou je, že správy nie je možné selektovať aj z podsekcií, teda napríklad hlavná sekcia Ekonomika sa dá nastaviť, ale jej podsekcia Médiá, už nie.

Ďalšou veľkou nevýhodou je, že lišta (box áno) sa zobrazí len pre PC platformu a nezobrazí sa pri prezeraní stránky na mobilných zariadeniach, ktoré sú však dnes najrozšírenejším zariadením pre prezeranie obsahu na webe. Verím však, že časom sa lišta bude zobrazovať aj na mobilných zariadeniach (smartfónoch a tabletoch), keď Petit Press na to použije inú technológiu, akú používa dnes.

„Na mobilných zariadeniach (mobily a tablety) sme spravodajskú lištu nezapli, pretože použitá technológia neumožňuje lištu korektne používať (mizne, niektoré prvky nefungujú a pod.). Sme však ale len na začiatku používania spravodajskej lišty. Po vyhodnotení jej používania budeme ďalej pokračovať v jej vylepšovaní, “ povedal pre masmedialne.info Tomáš Novotný, projektový manažér SME.sk.

teraz.sme.sk-prtsc-25.8.2015-obr.2
zdroj: prtsc SME.sk

Výhodou samotnej lišty je, že vám (na PC) pripomenie a zobrazí vždy nové správy z vami zadefinovaných sekcií. Web si zároveň vždy „zapamätá“ váš výber a v boxe sa vždy zobrazia len správy z vami zadefinovaných sekcií,  o túto druhú funkcionalitu nie je ochudobnený ani čitateľ pri prezeraní obsahu z tabletu.

Box má zároveň aj archívnu funkciu, keď si v ňom môžete vyhľadávať správy podľa jednotlivých dní, kedy boli publikované.

Petit Press, chce byť aj trendsetterom vo väčšej interakcii s čitateľmi, keď sa rozhodol zverejniť kontakt na projektového manažéra, ktorého môžete kontaktovať  vždy „ak by ste v budúcnosti mali akýkoľvek problém s novou lištou, “ jeho email je tomas.novotny@smeonline.sk.

V záujme väčšej interakcie SME zároveň zavádza na svojom webe aj novú formu diskusií, keď vo zvolenom čase budú môcť čitatelia diskutovať pod článkom priamo s jeho autormi.

Poprvýkrát tak môžu čitatelia urobiť už vo štvrtok 27. augusta medzi 9 až 11 hod. pod článkom „Príchod Jaguara má prvú kauzu: kšefty s pôdou“ >  pozri

SME.sk prtsc 27.8.2015-diskusie
zdroj: prtsc SME.sk
REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu