Redakcia SME počas pandémie koronavírusu (repro foto: YT/SME)

Po magazíne .týždeň sprístupňuje bezplatne svoje články o koronavíruse i spravodajský web sme.sk.

Od pondelka 16. marca zároveň na webe sme.sk vydavateľstvo Petit Press v spolupráci so spoločnosťou bot.media spustilo bota „covid.chat“, ktorý sprostredkuje čitateľom najnovšie správy o koronavíruse a automaticky odpovedá na ich otázky, pomôže im určiť sebadiagnózu.

„Na SME.sk sme zapli bota, ktorý dokáže odpovedať na základné otázky o koronavíruse. Vychádza z informácii WHO, CDC, MZ SR a ÚVZ SR,“ uviedol Tomáš Prokopčák, zástupca šéfredaktorky SME.

„V SME sme tiež prijali opatrenia, väčšina ľudí ma home office, niektorí sa však stále stretávame v redakcii, aby sme vám všetci spolu mohli prinášať tie najpodstatnejšie správy,“ uviedol Jakub Filo, zástupca šéfredaktorky SME.

„Komu sme mohli, tomu sme dali home office, v podstate fungujeme na princípe, že nie je prikázané zostať doma, nie je prikázané chodiť do práce. Samozrejme, že kto chce byť doma z hocijakých dôvodov, či zdravotných, či to cíti tak ako lepšiu zodpovednosť, alebo aj z hľadiska psychických vecí, tak nech je doma,“ doplnil Jakub Filo.

„Tým že fungujeme primárne na webe, tak tá výroba je nejakým spôsobom zabezpečená. Snažíme sa poskytovať základné informácie. Tou našou informačnou stratégiou je akoby zmierňovať informačnú neistotu ľudí. Snažíme sa nepublikovať každý jeden šťek, ktorý príde ohľadom koronavírusu, ale snažíme sa poskytovať servis pre ľudí. Čo znamená opatrenia a tie najdôležitejšie informácie,“ dodal Jakub Filo.

Prístup k novinárom zo strany inštitúcií sa čiastočne zmenil. „Viaceré inštitúcie obmedzili počet novinárov. Môže prísť jedno médium, iba jeden štáb. Hoci v minulosti ich chodilo viac. Áno mení sa celý spôsob fungovania vo všetkých typoch vzťahov,“ konštatoval Jakub Filo.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu