Najčítanejší spravodajský portál SME.sk sprístupnil svoje články o téme školstva všetkým čitateľom, aj tie ktoré boli pôvodne uzamknuté pod paywall, ako prémiové čítanie pre platiacich čitateľov.

Tomáš Prokopčák, zástupca šéfredaktorky denníka SME Beaty Balogovej oznámil na webe denníka, že sa rozhodli počas štrajku sprístupniť platený obsah venovaný téme školstva všetkým čitateľom.

„Bez funkčného školstva krajina nemôže fungovať. SME sa preto rozhodlo odomknúť texty, ktoré stav nášho školstva opisujú. Nefunkčné zdravotníctvo, znepokojujúca miera korupcie, politické reprezentácie, ktoré dokážu bez hanby manipulovať a klamať ľudí. Prakticky všetky tieto problémy majú spoločnú príčinu: fakt, že slovenskej spoločnosti chýba väčšia miera kritického myslenia (…),“ napísal na webe SME.sk  Tomáš Prokopčák.

Spravodajský portál denníka SME tak sprístupnil čitateľom všetky články, ktoré sa venujú téme školstva, či už odborné analýzy, rozhovory, alebo komentáre.

Podľa výskumu AIMmonitor  združenia IAB Slovakia v mesiaci december 2015 navštívilo SME.sk z desktopov takmer 2 milióny 35 tisíc unikátnych čitateľov (RU) a k tomu treba pripočítať viac ako 810 tisíc čitateľov z mobilov (RU), čiže články o školstve sa vďaka ústretovému kroku SME dostanú k širšiemu publiku.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu