repro foto: index.sme.sk

Po tom čom nedávno posilnilo záber na ekonomický obsah vydavateľstvo denníka N, ktoré založilo denník E, vydavateľstvo Petit Press sa rozhodlo založiť ekonomický web INDEX, ktorý funguje na doméne index.sme.sk, od 1. októbra.

V redakciách oboch nových projektov, budú pôsobiť novinári, ktorí odišli z ekonomického magazínu Trend.

K novému ekonomickému obsahu sa dostanú všetci predplatitelia SME.sk. Na obsahu nového ekonomického webu sa bude podieľať 10 novinárov denníka SME, vrátane investigatívneho reportéra Adama Valčeka.

„Skvelá partia, posilnená o nových (tiež skvelých) členov. Je super, že sa podarilo mať šancu vytvárať kvalitný biznis obsah na kvalitnom mieste, kde prirodzene zapadá a patrí.
Budeme to robiť najlepšie, ako vieme. Tak nás sledujte, čítajte, zdieľajte, dávajte spätnú väzbu. A ak ste doteraz nemali predplatné na Sme, máte o dobrý dôvod navyše,“ uviedol šéfredaktor nového webu Branislav Benčat na sociálnej sieti.

Benčat pôsobil do júna 2019 ako šéfredaktor ekonomického týždenníka Trend, od augusta 2019 je tiež šéfredaktorom magazínu Profit vydavateľstva Petit Press.

Okrem Branislava Benčata bude v redakcii INDEX-u pôsobiť Tomáš Vašuta, Jozef Andacký, Jozef Tvardzík, Tatiana Kapitánová, Martin Lindák a na obsahu sa budú tiež podieľať Martina Raábová, Adam Valček, Eduard Žitňanský a Nikola Bajánová. Ďalej bude v tíme Tomáš Czwitkovics, produktový manažér, ktorý sa podieľa na fungovaní a smerovaní Indexu.

„Na index.sme.sk nájdú všetci čitatelia aktuálne informácie zo sveta biznisu, ekonomiky, rozhovory s manažérmi a lídrami z rôznych odvetví a oblastí podnikania, inšpiratívne príbehy firiem, start-upov a ľudí, ktorí za nimi stoja, či analýzy a komentáre,“ uviedla redakcia SME na svojom blogu.

Názov, značku INDEX vydavateľstvo Petit Press už nejaký čas používa, 13. septembra 2018 spustilo svoj týždenný ekonomický podcast INDEX, ktorý moderujú Adam Valček, Dávid Tvrdoň a Nikola Bajánová. Obaja novinári, okrem Tvrdoňa sa budú podieľať i na obsahu nového ekonomického webu.

Oba projekty budú navzájom kooperovať, presná štruktúra sa zatiaľ kreuje. „Určite sa budeme podieľať na príprave, ale presnú formu spolupráce zatiaľ vyriešenú nemáme (či sa budeme zapájať do vysvetľovania tém, alebo budeme témy spolu moderovať). Ale určite Index a podcast Index nejako prepojíme,“ povedal pre Mediahub.sk Branislav Benčat, šéfredaktor nového ekonomického webu.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu