foto: SME

„Podcast má slúžiť ako sprievodca a vrátnik do sveta Zaklínača, ktorý stvoril Andrzej Sapkowski. V každej tejto časti rozoberáme seriálové spracovanie Zaklínača, ktoré vyšlo koncom minulého roka ako seriál na streamovacej službe Netflix,“ uviedlo SME.

O každej časti seriálu Zaklínač plánujú tvorcovia podcastu diskutovať s fanúšikmi na sociálnej sieti v Podcastovom klube denníka SME.

Úplne prvým podcastom denníka SME bol denný spravodajský podcast Dobré ráno, ktorý vznikol v októbri 2017 a v súčastnosti ho denne počúva už viac ako 24 tisíc poslucháčov.

Po vzniku podcastu Dobré ráno, nasledoval denný vedecký podcast ZOOM, (ktorý vzniká v spolupráci s Rádio_FM), ďalej týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom, Tech_FM, Všesvet, Pozeráme Game of Thrones, Medzi nami, Dobrú chuť, či Telesná výchova a Zaži_SK.

SME má tak v portfóliu spravodajské, vedecké, technologické, cestovateľské a spoločenské podcasty. Spolu majú v priemere 1 milión poslucháčov mesačne. Najobľúbenejšie sú Dobre ráno, Klik a Dejiny.

Podcasty si v zahraničí nachádzajú veľké množstvo poslucháčov a rovnaký trend má aj počúvanosť podcastov pod značkou SME. „Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. Tvoria polovicu publika,“ uviedlo SME.

Podcasty po novom budú môcť súťažiť i v rámci Novinárskej ceny, ktorú organizuje už 16-ty rok Nadácia otvorenej spoločnosti. V rámci Novinárskej ceny budú podcasty súťažiť vo viacerých kategóriách, v občianskej žurnalistke, v audiovizuálnych kategóriách a v inovatívnom online.

Vypočujte si prvú časť podcastu Zaklínač. Ďalšia časť nového podcastu vyjde v utorok 4. februára.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu