foto: pixabay.com

Hosťom pilotnej časti, ktorá bola odvysielaná v rámci podcastu Dobré ráno, bol zakladateľ siete Regal Burger Roman Kóňa, ktorý zo siete odišiel a v súčasnosti si zakladá vlastné mäsiarstvo pod značkou Mäso od Romana na bratislavskej Račianskej ulici. Reláciu moderovali redaktor SME Adam Valček a zástupca šéfredaktorky SME Tomáš Prokopčák.

Prvým podcastom denníka SME bol denný spravodajský podcast pod názvom Dobré ráno, ktorý vznikol v októbri 2017, nasledovali denný vedecký podcast ZOOM, ktorý vzniká v spolupráci s Rádio_FM, ďalej týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom, Tech_FM, Všesvet, Pozeráme Game of Thrones, alebo Medzi nami.

Aktuálne SME rozbieha nový týždenný podcast pod značkou Dobrú chuť.

Podcasty si v zahraničí nachádzajú veľké množstvo poslucháčov a rovnaký trend má aj počúvanosť podcastov pod značkou SME. „Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. Tvoria polovicu publika,“ uviedlo SME v publikovanom prieskume.

V auguste 2019 dosiahol podcast Dobré ráno svoj rekord, keď bežný diel počúvalo až 22-tisíc poslucháčov. „Spolu dosiahli všetky podcasty SME počúvanosť za mesiac takmer jeden milión prehratí (937 181),“ uviedlo SME.

Vypočujte si pilotný diel podcastu Dobrú chuť:

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu