repro foto: Spotify

Nový podcast pod názvom Dejiny začne vychádzať každú nedeľu od 21. októbra. „Chceme sa pozrieť na historické osobnosti, kľúčové udalosti, spoločenské otázky a výzvy, ktoré hýbali dejinami,“ uviedol na SME moderátor podcastu Jaroslav Valent.

Podcast Dejiny bude v poradí už siedmi podcast spravodajského portálu SME. Do konca roka 2018 chce vydavateľstvo Petit Press spustiť ešte jeden ďalší.

Pilotným bol denný spravodajský podcast pod názvom Dobré ráno, nasledoval denný vedecký podcast ZOOM, ktorý vzniká v spolupráci s Rádio_FM, ďalej týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom a Tech_FM.

Podcast Klik pripravujú Dávid Tvrdoň a Ondrej Podstupka, obsahuje informácie zo sveta IT, médií a sociálnych sietí, Index je ekonomický podcast, ktorý pripravujú reportéri denníka SME Adam Valček a Nikola Bajnová.

Podcast Za volantom informuje o novinkách, správach a testoch automobilov. Na jeho výrobe sa autorsky podieľajú redaktori SME Matej Ohrablo, Marek Poracký, Peter Kálmán a Michael Kasarda. Podcast Tech_FM vzniká v spolupráci s Rádio_FM a venuje sa vedeckým správam týždňa. > Pozri Podcasty SME.sk

Podcasty si v zahraničí nachádzajú veľké množstvo poslucháčov a rovnaký trend má aj počúvanosť podcastov pod značkou SME. „Podcasty počúvajú najmä mladí a vysokoškolsky vzdelaní ľudia do 35 rokov. Tvoria polovicu publika,“ uviedlo SME v publikovanom prieskume.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu