zdroj foto: SME/Petit Press

Vo štvrtok 19. marca vydavateľstvo Petit Press spustilo nový podcast Rozprávky pod svojou značkou Dobré ráno, ako špeciálne večerné vydanie. Rozprávky bude čítať herec činohry Slovenského národného divadla Robo Roth.

„Spúšťame niečo krásne (nielen) pre deti. Pretože si myslíme, že v týchto krízových časoch všetci potrebujeme čosi pekné. Začíname už zajtra večer, rozprávky nájdete ako špeciálne večerné vydanie Dobrého rána. A to najdôležitejšie: číta ich pre vás Robert Roth,“ uviedol Tomáš Prokopčák, zástupca šéfredaktorky SME.sk.

„Potrebujeme príbehy. Potrebujeme povzbudiť. A potrebujeme veriť v dobro. Preto potrebujeme rozprávky. V denníku SME sme sa preto rozhodli, že počas týchto komplikovaných časov vám každý deň budeme prinášať rozprávky,“ uviedla redakcia SME na svojom blogu.

Úplne prvým podcastom denníka SME bol denný spravodajský podcast Dobré ráno, ktorý vznikol v októbri 2017 a v súčasnosti ho denne počúva už viac ako 24 tisíc poslucháčov.

Po vzniku podcastu Dobré ráno, nasledoval denný vedecký podcast ZOOM, (ktorý vzniká v spolupráci s Rádiom_FM), ďalej týždenné podcasty Klik, Index, Za volantom, Tech_FM, Všesvet, Pozeráme Game of Thrones, Medzi nami, Dobrú chuť, či Telesná výchova, Zaži_SK, alebo Zaklínač.

SME má tak v portfóliu spravodajské, vedecké, technologické, cestovateľské a spoločenské podcasty. Spolu majú v priemere 1 milión poslucháčov mesačne. Najobľúbenejšie sú Dobré ráno, Klik a Dejiny.

Vypočujte si prvú časť nového podcastu. Rozprávky pochádzajú zo Zlatého fondu denníka SME a diskutovať o nich môžete s fanúšikmi na sociálnej sieti v Podcastovom klube denníka SME.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu