Nathan Nearman, agent kontrarozviedky a veterán z Afganistanu oživil roky oddanej vojenskej služby novým poslaním, a to zmeniť svoje celoživotné sny na skutočnosť a živiť sa natáčaním filmov, ktoré prinášajú vzrušujúcu zábavu komerčne úspešným spôsobom. Tieto sny momentálne úspešne realizuje tým, že pôvodný scenár premenil na film, ktorého upútavka získala značné uznanie na prestížnom festival CincemaCon od svetových filmárom a vystavovateľov v hoteli Ceasar v Las Vegas.

„Spoločnosť Nebulae Entertainment ohlásila, že Nearmanov psychologický fantasy triler „Projekt Janus“ sa začne natáčať v Utahu 1. júna,“ oznámil Steve Bown, senior viceprezident pre odbyt a marketing spoločnosti Nebulae Entertainment. „Bude to prvý zo šestnástich filmov, ktoré sa natočia v nadchádzajúcich rokoch. Každý film bude iného žánru, každý bude originálny, každý spôsobí, že si svet opäť zamiluje Hollywood!“

„S rozpočtom vyšším ako 30 miliónov USD a jedinečnou marketingovou stratégiou zameranou na pritiahnutie pozornosti svetových investorov máme veľké nádeje do budúcnosti, najmä po reakciách odborníkov na filmy o veteránoch, ktorí nás navštívili v našej sále na festivale CinemaCon,“ poznamenal Bown.  „Vážime si tradície, ale nenecháme sa nimi zviazať, a práve preto naše marketingové inovácie spôsobia v Hollywoode rozruch.“

Nathan Nearman bližšie vysvetlil tento jedinečný marketingový postup: „Spoločnosť Nebulae Entertainment spojila sily so spoločnosťou Dubli a na našej webovej stránke k filmu www.thejanusprojectfilm.com začnú predávať vstupenky na premietanie špeciálnej predpremiéry, ktorá sa uskutoční 24 hodín pred oficiálnym uvedením do kín tohto najočakávanejšieho filmu roku. Vstupenky sa budú dať kúpiť ešte pred začiatkom natáčania v júni. Takýto predpredaj lístkov na internete Hollywood zatiaľ nikdy nezažil.

Našim cieľom je spraviť z tých miliónov ľudí, čo sa už na film chystajú, súčasť histórie. Lístky budú v ponuke počas 40 dní, od 1. apríla až do 10. mája len za 4 doláre. Máte šancu stať sa jednými z prvých, ktorí tento jedinečný a povznášajúci film uvidia ešte predtým, ako sa dostane do kín,“ poznamenal Nearman. „Možnosť vidieť ho na internete tiež iba podporí túžbu zažiť ho zas a znova na veľkej obrazovke, a tak spôsobíme ďalšiu revolúciu vo filmovej brandži.“

„Sme si istí, že sa nám vďaka propagácii na svetových trhoch a úžasnej dejovej línii podarí dosiahnuť zisky presahujúce 500 miliónov dolárov,“ dodal. „Túžbu vidieť „Projekt Janus“ ďalej podporíme prostredníctvom viacerých marketingových a bežných stratégií s cieľom prilákať do kín viac divákov.

Tieto snahy spolu s aplikáciou, ktorú Nebulae celosvetovo spustí zároveň s predajom DVD/Blu-Ray diskov, budú vhodným impulzom pre úspech filmu.“ Nearman ďalej oznámil, že, „Spolu s uvedením filmu do kín plánujeme aj vydať knihu „Projekt Janus“. Na konci premietania tiež zverejníme ukážku z druhého pokračovania tohto filmu.“

Popri obchodných stratégiách ako dosiahnuť čo najväčší zisk z predaja vstupeniek zohráva dôležitú úlohu aj súčasné herecké obsadenie, pričom hlavné úlohu boli prisľúbené známym seriálovým hviezdam Emily O’Brien a Adamovi Gregorymu.

Emily O’Brien, ktorá bola už tri krát nominovaná na ocenenie Daytime Emmy Awards, sa narodila v Anglicku. Známa je najmä vďaka svojej roli ako Jana Hawkes Fisher v seriáli „Mladí a nepokojní.“

Adam Gregory, ktorý sa narodil v Cincinnati, Ohio, hral postavu Ty Collinsa v seriáli na stanici CW „90210″ a do roku 2013 hral aj v dennej telenovele na stanici CBS „Bohatí a pekní “ a jeho fanúšikovia dúfajú, že sa v nej opäť objaví. Ashley Tisdale dala Gregorymu priestor aj vo svojom hudobnom videoklipe „It’s Alright, It’s Ok.“ Dňa 8. januára 2013 oslávil Gregory spolu so svojou ženou Sheridan Nicole narodenie ich syna Kannona Gregoryho.

Ako charizmatické a dobre vyzerajúce duo sa prvý krát spolu tieto dve hviezdy objavili na obrazovke vo vzrušujúcej upútavke k filmu „Projekt Janus“ na jarnom filmovom festivale CinemaCon 2014. Filmová kritička Judy Thoburn z časopisu „Las Vegas Round the Clock“ producentom povedala, že to bola „najlepšia filmová upútavka, akú kedy videla“, čo ešte viac zväčšuje očakávania na tento napínavý thriller.

Ohľadom vedľajších postáv, ktoré majú zobraziť známe hviezdy, sa už začali šíriť pozitívne dohady. „Pre Hollywoodske talenty sú komplexné charaktery, rôznorodé námety a rezonujúca a originálna dejová línia veľmi lákavé. V nadchádzajúcich týždňoch oslovíme viaceré známe osobnosti a pridáme ich do zoznamu,“ povedal Brooke Bentley, riaditeľ zodpovedný za herecké obsadenie. „Takýto historicky významný a jedinečný film oslovuje tú správnu skupiny ľudí a sme veľmi spokojní s tým, ako to celé do seba zapadá.“

Medzi významné osobnosti spoločnosti Nebulae Entertainment patrí Mark Victor Hansen, ktorý sa preslávil ako zakladateľ a spolutvorca „Slepačej polievky pre dušu“ a s Markom Allenom  je spoluautorom knihy „Milionárom za minútu“. K tímu Nebulae sa pridal aj Bob Nicoll, autor knihy „Remember the Ice.“ „Nearman zostavil výborný tím a spoločnosť založil na pozitívnej energii, čo podporuje tvorbu tých najkreatívnejších úžasných nápadov, ktorých výsledné diela si môže užívať celý svet. Je veľmi inšpiratívne vidieť, ako tento proces funguje,“ dodal Nicoll.

Miestom natáčania sa od 1. júna 2014 stane štát Utah, univerzitný kampus Utah Valley University a viaceré iné miesta v okolí i v samotnom meste Salt Lake City. „Spoločnosť Nebulae Entertainment získala ako prvá povolenie natáčať tam. Okolie univerzity Utah Valley University je známe možnosťami športového vyžitia počas celého roku, vrátane turistiky, stanovania, horolezectva, vodného aj bežného lyžovania a kajakovania. V tejto očarujúcej scenérii sa budú odohrávať hlavné vonkajšie scény filmu, ktoré budú následne premenené na dych vyrážajúce scény z antického prostredia o kulte z čias ešte pred Rímom. Tento kult bol predchodcom hnutia Iluminátov a bude zahŕňať strašidelné zobrazenia tajnej spoločnosti známej ako Vera Ipsum Liani „Vii“. Dej bude prepletený romantickými a nadčasovými príbehmi z univerzitného prostredia,“ poznamenal Bown.

Bude to prvý vysokorozpočtvoý film, ktorý sa bude natáčať výsostne v Utahu. „V Utahu je veľmi veľa talentovaných filmárov a už roky sme čakali na podobný projekt. Projekt Janus nielenže zmení svet, ale konečne dostane Utah na mapu svetového filmárskeho priemyslu, kam právoplatne patrí!“ oduševnene sa vyjadrila Tara Starling, vizážistka so 14 ročnými skúsenosťami.

Nearman plánuje využiť svoje kontakty s vojakmi v Afganistane i po celom svete a vzdať im hold tým, že vyčlenení časť ziskov spoločnosti Nebulae Entertainment zo svojho silného portfólia filmov pre filantropických partnerov, akými je napríklad nezisková organizácia Final Honors www.finalhonors.org. Tá podporuje rodiny padlých vojakov, dáva im prostriedky na ich uctenie a poskytuje služby a možnosti, ktoré im chýbajú alebo ktoré im neboli poskytnuté. „Nearmanova vízia priniesť veľké príbehy na filmové plátna a podpora hodnotných cieľov z filmov je jednou z mnohých ďalších vecí, ktoré prilákajú k spoločnosti Nebulae Entertainment mnoho ľudí,“ povedal Greg Johnson, právny zástupca spoločnosti Nebulae Entertainment a veterán z Afganistanu.

Medzi hlavných predstaviteľov spoločnosti Nebulae Entertainment patria: Nathan D. Nearman, generálny riaditeľ, Linda Bown, riaditeľka operácií/podniková manažérka, Steve Bown, senior viceprezident oddelenia marketingu/predaja, Bob Nicoll, viceprezident pre predaj, Greg Johnson, hlavný právny poradca, Brooke Bentley, výkonný asistent/obsadzovanie hercov, Dillon Graves, riaditeľ pre sociálne media a kreatívny riaditeľ, Brei Hofeldt, marketingový manažér/manažér pre sociálne siete, Savanna Lujan, odborníčka na sociálne siete a blogy, a tvorivý tím, ktorého členmi sú Denver Harward, Sean Gooley a Dennis Nearman.

Viac informácií o pripravovanom filme Projekt Janus, môžete nájsť > TU

Zdroj: TASR, foto: PRnewswire, teaser: YouTube