Víkendové spravodajstvo televízie TA3 dosiahlo rekordnú sledovanosť. Najviac upútalo pozornosť sobotné volebné štúdio venované komunálnym voľbám, ktoré si pozrelo až 830.000 divákov. V podobne skvelých výsledkoch pokračovalo aj nedeľné a pondelkové vysielanie televízie.

Ústrednou témou víkendového vysielania spravodajskej televízie TA3 boli komunálne voľby a vyhlásenie P. Pašku, že odchádza z NR SR. Sobotňajšie volebné štúdio si pozrelo viac ako 830.000 divákov so 6,8-% podielom na trhu.

Najviac ho sledovali manažéri s  vysokoškolským vzdelaním s podielom 17,3 % a dospelí Bratislavčania s podielom 17,1 %. Priemerná dĺžka sledovania dosiahla až 28 minút. Celkovo si sobotňajšie vysielanie TA3 pozrelo až 1,360 milióna televíznych divákov s 3,9-% podielom na trhu.

V podobne dobrých výsledkoch sledovanosti pokračovala televízia TA3 aj nasledujúce dni predĺženého víkendu. V nedeľu TA3 ako prvá televízia privítala vo svojom štúdiu nových primátorov Bratislavy a  Košíc – Iva Nesrovnala a Richarda Rašiho a po celý deň naživo vysielala tlačové besedy lídrov politických strán, ktorí reagovali na výsledky komunálnych volieb a odstúpenie predsedu NR SR z funkcie.

TA3 zároveň naživo odvysielala stretnutie prezidenta A. Kisku s  prezidentom Ukrajiny P. Porošenkom a následne rokovanie prezidentov krajín V4, Ukrajiny a Nemecka. Celkovo si nedeľné vysielanie pozrelo až 1,623 milióna televíznych divákov s 3,7-% podielom na trhu.

Pondelkové vysielanie bolo tematicky zamerané na 25. výročie Nežnej revolúcie. Televízia TA3 okrem iného odvysielala priamy prenos z pietnej spomienky prezidentov pri Bráne slobody v Devíne a  spravodajské štáby mapovali aj ďalšie spomienkové stretnutia vrátane protestu na Námestí SNP.

Pražský spravodajca počas celého dňa prinášal aktuálne informácie z podujatí v Prahe. Vysielanie obohatili spomienky osobností, ktoré boli tvárami novembra ’89. Celkovo si pondelkové vysielanie TA3 pozrelo až 1,344 milióna divákov s 1,9-% podielom na trhu.

*Poznámka: Uvedené čísla pochádzajú z  elektronického merania televízií formou peoplemetrov (zdroj: PMT/TNS.sk).

Zdroj: TASR

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu