foto: Dúhy.sk

„Z tohto sa veľmi teším! S Dúhy.sk a Marekom Machom sme pred časom spúšťali kampaň #odkazpreLGBT+. Z odkazov, ktoré ľudia poslali, sme zostavili knižku Dúhové odkazy. Je to veľká vec a úprimne dúfam, že táto malá knižočka vyčarí úsmev na tvári mnohým ľuďom a ukáže, že raz naozaj bude lepšie,“ zdôveril sa Ondrej Vrábel z občianskeho združenia Mladí, o.z..

„Nedovoľme, aby homofóbia zvíťazila. Lesby, gejovia, bisexuálni a transrodoví ľudia či ďalšie menšiny sú – a vždy boli – súčasťou našej spoločnosti. To, že je niekto iný hneď neznamená, že máme právo ho odsudzovať. A už vôbec nie pre to, koho ľúbi, “ dodal Ondrej Vrábel.

Knihu môžete získať za podporu občianskeho združenia MLADÍ vo výške 10 €, následne bude expedovaná grátis v priebehu mesiaca september.

Do knihy vybrali 123 odkazov pre LGBTI+ komunitu z kampane #odkazpreLGBT+. „Jej cieľom je vyčariť úsmev na tvári a ukázať, že sú medzi nami „spojenci“, ktorým záleží na živote queer ľudí na Slovensku,“ uviedli predstavitelia z občianskeho združenia Mladí.

Do knižky môžete dopísať aj svoj vlastný odkaz. Tlač knihy bude prebiehať na ekologický prírodný papier. Rozmery: 10 cm × 9 cm × 1 cm. Jej kúpou podporíte aktivity zamerané na zrovnoprávnenie LGBT+ ľudí na Slovensku.

(ts, red)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu