foto koláž: mediawatch.dog (zdroj foto: pixabay.com + logog LinkedIn)

Video obsah je veľmi dôležitým formátom komunikácie medzi verejnosťou na sociálnych sieťach. Za posledné dva roky sociálne siete ako Facebook, Snapchat a Twitter investovali veľa úsilia do modernizácie a rozvoja tejto oblasti. Len LinkedIn, ako obchodno-profesijne orientovaná sociálna sieť zaspala na vavrínoch a video na svojej platforme nijako výrazne neriešila.

Zdá sa ale, že zmýšľanie spoločnosti Microsoft, ktorá je momentálne vlastníkom LinkedIn, je naladené na inú „vlnovú dĺžku“.

Minulý týždeň bolo na tejto sociálnej sieti medzi vybranými užívateľmi v USA spustené testovanie novej mobilnej aplikácie, ktorá umožňuje vytvoriť krátke videá a zdieľať ich priamo do spravodajského kanála aplikácie. Informáciu na svojich stránkach zverejnil marketingland.com.

Toto, ale nie je prvýkrát, kedy spoločnosť umožnila užívateľom zasielať video do služby. Už v minulom roku spustil LinkedIn samostatnú aplikáciu pre svojich najvýznamnejších používateľov, ktorá im umožnila publikovať krátke videá.

Samozrejme, nová služba ešte nemá konečnú podobu, spoločnosť plánuje pre nahrávanie videa do hlavnej aplikácie pridať ikonku videokamery vedľa ikonky fotoaparátu, čo umožní ľuďom po kliknutí na túto novú ikonku nahrávať video priamo cez kameru v aplikácii LinkedIn, alebo nahrať na službu video uložené v pamäti telefónu.

Nahraté video sa bude v informačných kanáloch automaticky prehrávať s vypnutým zvukom, okrem toho budú môcť používatelia zablokovať automatické prehrávanie videí a to cez nastavenia svojich účtov.

Dĺžka videí bude obmedzená na limit 10 minút, no spoločnosť vo svojich odporúčaniach, ktoré zverejnil vo svojom článku marketingland.com uvádza, že najvhodnejšie je nahrávať videá v rozpätí 30 sekúnd až 5 minút.

Formát videí môže byť horizontálny aj vertikálny a tiež bude možné sledovať koľko zdieľaní, videní a lajkov ich video dosiahlo.

Súčasťou využitia tejto služby bude tiež poskytovanie informácii o publiku, pre tých, ktorí video do služby nahrali. Znamená to, že tvorca videa sa dozvie o človeku, ktorý si pozrel jeho video, kde momentálne pracuje a kde všade pracoval predtým a aké sú jeho pracovné skúsenosti. V tomto zozname sa, ale nezobrazia všetci zamestnávatelia, iba tí najrelevantnejší.

O možnom využití videoreklamy pre inzerentov sa LinkedIn zatiaľ nevyjadril. Sociálna sieť zatiaľ túto možnosť neposkytuje, ale podľa nového smeru akým sa spoločnosť vydáva je dosť možné, že sa to čoskoro zmení.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu