Nové reklamné video nazvané Homo schlepiens značka SodaStream opäť raz prepojila s ikonickými postavami seriálu Game of Thrones ale tentoraz i The Big Bang Theory. V spote vtipným spôsobom poukazujú na nezmyselnosť používania jednorazových plastových fľaší.

V spote účinkuje herečka Mayim Bialik, známa ako vedkyňa Amy Farrah Fowler z kultového seriálu The Big Bang Theory (Teória veľkého tresku).

Ľudský druh, označovaný ako Homo schlepiens (Človek uťahaný) predstavuje Kristian Nairn, známy z úlohy Hodora v legendárnej sérii Game of Thrones (Hra o tróny).

„Naše nové video veľmi priamočiaro ukazuje, akým primitívnym zvykom je vláčenie a používanie plastových fliaš na zabezpečenie pitného režimu,“ povedal Daniel Birnbaum, CEO spoločnosti SodaStream a dodal: „Používanie jednorazových plastových fliaš je prehistorický zvyk. Je najvyšší čas, aby sa svet posunul dopredu a zodpovedne pristupoval k budúcnosti našich detí. Najmä ak existuje veľmi jednoduchá a ekonomická cesta, ako si pripraviť perlivú vodu z čerstvej vody z kohútika doma – bez potreby ťahania plastových fliaš a znečisťovania planéty tonami škodlivého plastového odpadu.“

Súčasťou kampane Homo schlepiens je video a špeciálna microsite.

„Kampaň Človek uťahaný (Homo schlepiens) sa natáčala na Ukrajine, v kulisách štylizovaných tak, aby diváka preniesli do budúcnosti, v ktorej sú plastové fľaše už len historické exponáty, vystavované v múzeu. Navyše, natáčanie kampane muselo byť urýchlené, pretože lekári odporučili herečke oddych kvôli hlasivkám,“ uviedla spoločnosť.

„Táto kampaň má silné posolstvo, ktoré bolo potrebné povedať skôr, ako nechám svoj hlas odpočinúť,“ povedala Mayim Bialik.

„Na celom svete sa každý deň použije viac ako bilión plastových nápojových fliaš, pričom väčšina z nich skončí na skládkach, v prírodných parkoch a oceánoch, kde zaťažujú životné prostredie a hubia morské živočíchy. Môžem dočasne prísť o hlas, ale nemôžem byť ticho, pokiaľ ide o tak dôležitý odkaz. Svet potrebuje povedať „nie“ znečisťovaniu plastovými fľašami,“ dodala Bialik.

Značka SodaStream už v minulosti komunikovala výhody produktu prostredníctvom ikonických postáv seriálu Game of Thrones.

Naposledy v kampani nazvanej Shame or Glory chcela značka poukázať na ničenie planéty a informovať o alternatíve k perlivej vode balenej v plastových fľašiach.

Vo videu britský komik Ross Hatt stvárnil filmového produkčného, ktorého úloha je priniesť perlivú limonádu hviezde seriálu Thor Bjorssonovi alias The Mountainovi.

Po ceste z hypermarketu je prenasledovaný herečkou Hanahh Waddingham, ktorá v poslednej sérii seriálu Game of Thrones stvárnila Septu Unellu, hlavnú mučiteľku kráľovnej Cersei.

Septa prenasleduje Rossa už v hypermarkete a potom cestou na miesto natáčania. Scéna a prenasledovanie má evokovať „pochod hanby“ z piatej série seriálu, Septa zvoní na zvon hanby a stále opakuje slovo hanba.

Keď Ross konečne príde na miesto natáčania seriálu a prinesie The Mountainovi perlivú vodu, ten ho upozorní na škodlivosť takýchto plastových fliaš pre životné prostredie. Ako alternatívu mu odprezentuje práve vodu zo SodaStream. Čítaj viac.

Vizitka kampane Homo schlepiens:

Director: Oded Binnun
Executive Producer: Gil Borax
Line Producer: Mandy Morris
Script Writer: Alon Seifert, Yehoshuna Ben-naim
DOP: Lael Utnik
Art Director: Turjeman
Wardrobe Designer: Yael Shanberger
Editor: Hemi Solomon
(zdroj vizitky: adsoftheworld.com)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu