Soňa Norisová stvárňuje hlavnú postavu v novom seriáli V.I.P. vraždy českej televízie Prima.

Nový pätnásťdielny detektívny seriál odštartuje na obrazovkách televízie Prima v nedeľu 7. februára o 20:15 hod. a hlavnú úlohu v ňom stvárnila Soňa Norisová, v roli Klaudie Wolfovej, úspešnej spisovateľky detektívnych románov a Patrik Děrgel v postave Tomáša Barana, vyšetrovateľa z oddelenia vrážd.

Prečítajte si krátky rozhovor so Soňou Norisovou filmovou protagonistkou Klaudie Wolfovej.

Soňa Norisová - V.I.P. vrždy - zdroj-Prima - obr. 6
Soňa Norisová (zdroj foto: TV Prima)

Ako sa vám stvárňuje postava spisovateľky detektívnych románov? Ku ktorej postave, ktorú ste už v minulosti stvárnili je viete prirovnať? V čom to je iné?

Všetky role, či v divadle , alebo pred kamerou vnímam jedinečne a originálne, v každej je samozrejme kus zo mňa, ale nechcem ich porovnávať. Klaudiu Wolfovú som si obľúbila hneď po prečítaní scenáru . Je veľmi “ farebná “ – bystrá, inteligentná, vtipná, s kopou múch a problémov. Pre mňa ako herečku je dôležité ako je postava napísaná, čo v tomto prípade tak bolo. A keď mám okolo seba výborných kolegov, štáb, tak je radosť tvoriť. Jediný problém bol pre mňa odohrať celý seriál v podpätkoch. :) A ešte bol pre mňa ako Slovenku, že je dosť ukecaná. :)

Ako ste sa na úlohu pripravovali?

Špeciálnu prípravu som nepotrebovala, len som sa musela , ako pri každom projekte v Čechách pripraviť jazykovo, čeština je síce veľmi podobná slovenčine, ale má aj veľmi veľa detailov, ktoré sú úplne odlišné a môžu Slováka prezradiť. A pri učení dialógov sa musím sústrediť nie len na to, aby som ho vedela naspamäť, ale aj na to, aby som nemala slovenský prízvuk. Snáď sa mi to podarilo.

Zvažujete angažmán aj v slovenských televíziách? Láka vás to? Alebo sa budete orientovať už len na český kultúrny a mediálny trh?

Ja môžem zvažovať koľko chcem, v našej práci sme odkázaní na to, či si na Vás režiséri spomenú a či sa im hodíte do konkrétneho projektu. A keďže mne v poslednej dobe prichádzajú ponuky prevažne z Čiech a sú pre mňa zaujímavé , tak pracujem tam. Ale rozhodne sa ponukám zo Slovenska nebránim, naopak poteším sa každej zaujímavej ponuke.

Ďakujem za rozhovor.

Prečítajte si aj článok > Slovenská herečka Soňa Norisová hrá hlavnú úlohu v novom seriáli V.I.P. vraždy televízie Prima

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu