Túžite po fotkách hodných profesionála, no funkcie špičkových profesionálnych fotoaparátov sú pre vás španielskou dedinou?

 

Chceli by ste mať profesionálne fotografie, no nechce sa vám so sebou vláčiť zrkadlovku? V tom prípade je pre vás ako stvorený nový fotoaparát Sony NEX-3N.

Veľký obrazový snímač, Full HD video, široká škála objektívov a množstvo snímacích režimov zabezpečia naozaj skvostné fotografie. A to všetko s fotoaparátom, ktorý sa zmestí do vrecka!

Nastavenia spraví za vás
Inteligentný fotoaparát NEX-3N je skutočne intuitívny. Väčšinu komplikovaných nastavení totiž dokáže urobiť za vás. Dokonalá fotografia však začína už pri kompozícií. NEX-3N však nemá problém ani s ňou. Rozozná aký objekt chcete snímať a oreže fotografiu do ideálnej kompozície. Automatický režim zaostrovania je samozrejmosťou. Režim Superior Auto zase zistí, či sa objekty pohybujú a zabezpečí ostré fotografie aj pri pohybujúcich sa objektoch. Okrem bohatej škály snímacích režimov sa môžete pohrať aj s množstvom kreatívnych režimov Picture Effect. Vďaka nim dosiahnete umelecké fotografie aj bez dlhoročných skúseností. Široká ponuka trinástich objektívov poskytuje dostatočnú „výzbroj“ do akejkoľvek situácie a pomôže rozvíjať potenciál začínajúcich fotografov. Fotoaparát NEX-3N spraví fotografa naozaj z každého.

„Nadupaný drobec“
Nový kompaktný fotoaparát Sony NEX-3N spája svety fotografických laikov a nadšencov. Do malého kompaktného tela s váhou len 210 gramov sa podarilo vtesnať úctyhodné vybavenie. Novo vyvinutý CMOS snímač s rozlíšením 16,1 megapixla zvyšuje maximálnu citlivosť až na hodnotu ISO 16 000. Zachytí tak väčšie množstvo svetla, čo umožňuje snímať fotografie s kvalitou digitálnych zrkadloviek a videozáznamy vo Full HD rozlíšení. Snímač dopĺňa výkonný procesor BIONZ najvyššej kvality, ktorý eliminuje šum na fotografiách. Ani pri slabom osvetlení nebudete potrebovať blesk a nasnímate ostré fotografie s extrémne nízkym šumom. S režimom snímania za súmraku nasnímate 6 fotografií rýchlo za sebou a najlepšia časť každej snímky poslúži na vytvorenie jedného ideálneho záberu. LCD displej s uhlopriečkou 7,5 cm (3,0“) môžete preklopiť až o 180°, takže bez námahy nasnímate autoportréty či zábery z ťažkých uhlov. Sony NEX-3N poskytuje výkon hodný profesionálnych zrkadloviek, pričom si zachováva kompaktné rozmery a veľmi príťažlivý dizajn. Navyše, kreatívne režimy snímania podnecujú umeleckého ducha aj v amatérskych fotografoch.

Fotoaparát Sony NEX-3N je na Slovensku dostupný od apríla 2013 za cenu 499,- EUR v dvoch farebných prevedeniach – bielej a čiernej.

Hlavné technické údaje

NEX-3N
Snímač obrazu CMOS snímač Exmor APS HD s efektívnym rozlíšením cca 16,1 megapixla
Systém automatického zaostrovania Automatické zaostrovanie (AF) s detekciou kontrastu s 25 bodmi
Rozsah citlivosti ISO Fotografie: ISO 200–16000
Videozáznam: ekvivalent ISO 200–3200
Formát videozáznamu AVCHD 50i/25p
Optický hľadáčik Nie
LCD displej 7,5 cm / 3,0“ s rozlíšením 460 000 bodov, polohovací s preklopením o 180°
Kontinuálne snímanie 4 snímky za sekundu (cca)
Obrazové efekty (Picture Effect) 11 režimov, 15 efektov
Rozmery 109,9 x 62,0 x 34,6 mm (cca)
Hmotnosť (vrátane batérie a pamäťovej karty, cca) 269 g
Hmotnosť (len telo, cca) 210 g
Výdrž batérie (cca) 480 záberov
Konektory / Rozhrania Multi rozhranie / Micro USB konektor* (s možnosťou nabíjania batérie), HDMI konektor typu D
*Podpora zariadení kompatibilných s Micro USB konektorom
Zabudovaný blesk Smerné číslo 4, ISO 100•m / (Smerné číslo 6, ISO 200•m)

 

Peter Blažečka

www.seesame.com

22.4.2013

Spoločnosť Sony:
Spoločnosť Sony je popredný celosvetový výrobca inovatívnych audio, video, komunikačných a informačných
produktov pre spotrebiteľský trh ako aj pre profesionálne trhy. Spoločnosť Sony je známa vďaka svojim
renomovaným audiovizuálnym produktom, ako napríklad HD LCD televízory BRAVIA™, digitálne fotoaparáty
Cyber-shot™, kamkordéry Handycam®, digitálne zrkadlovky „α“ (vyslovuj alfa), tablety Sony a MP3 prehrávače
Walkman® a rovnako tiež osobné počítače VAIO™ a profesionálne produkty pre 3D HD vysielanie.
www.sony.sk

REKLAMAadv.: