Rolls-Royce Ghost Series II, London Photograph: James Lipman (zdroj: BMW Group)

Flying Lady (Letiacu dámu) vytvoril sochár a ilustrátor Charles Sykes. Každú figurínu do roku 1939 ručne vyrobil Sykes a jeho dcéra Josephine. Moderné sošky Spirit of Ecstasy sa odlievajú v anglickom meste Southampton. Vyrábajú sa z 24-karátového zlata, rýdzeho striebra, skla, ušľachtilej ocele a existujú aj osvetlené verzie. Všetky verzie Spirit of Ectasy sú súčasťou stálej výstavy v National Motor Museum v Beaulieu.

„Sykesovo pôvodné dielo sa rokmi vyvíjalo. Pôvodne bolo vysoké 7 palcov (17,78 cm), dnes je oveľa menšie. Meria 3 palce (7,62 cm) a vyrába sa z najrôznejších materiálov. Sykes vytvoril v roku 1934 aj kľačiacu verziu, ktorá sa objavila na modeloch Sports Saloon a do päťdesiatych rokov aj na modeloch Silver Wraith a Silver Dawn,“ uviedla spoločnosť BMW Group.

„Každá figurína vzniká naplnením formy roztavenou ušľachtilou oceľou s teplotou až 1 600°C. Po vychladnutí ocele sa forma otvorí a soška Spirit of Ecstasy sa odhalí v celej svojej sláve. Konečná úprava sa odohráva vo finalizačnom oddelení, kde podstúpi proces takzvaného brokovania. Pri ňom sa odliatok ošľaháva miliónmi oceľových guľôčok, čo pomáha vyleštiť povrch bez toho, aby sa poškriabal,“ doplnila spoločnosť BMW Group.

Rolls-Royce Ghost Series II, London Photograph: James Lipman +44 7803 885275
Rolls-Royce Ghost Series II, London
Photograph: James Lipman (zdroj: BMW Group)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu