Veľkolepú šou Zem spieva čakajú semifinálové kolá. Folklórom nabité sobotné večery ukázali, aké neuveriteľné talenty Slovensko ukrýva. Výber tých najlepších sa predstaví naživo v priamych prenosoch. Rozhodnutie o tom, kto sa stane absolútnym víťazom aktuálnej série, majú odteraz v rukách televízni diváci.

V predchádzajúcich štúdiových kolách sa na obrazovkách RTVS postupne predstavili desiatky jedinečných folklórnych speváckych, tanečných, či hudobníckych talentov z rôznych kútov Slovenska.

Odborná porota hlasovaním vyselektovala 21 postupujúcich a jednému folklórnemu súboru udelila v poslednom štúdiovom kole „divoké srdce“, čím získal možnosť vystúpiť v semifinále. Súťažiaci si zmerajú sily v semifinálových kolách, ktoré odvysiela Jednotka v priamom prenose v sobotu 3. a 10. marca o 20:30.

V každom z nich sa objaví jedenásť účinkujúcich, ktorých čaká vystúpenie naživo. Hodnotenie prechádza z rúk odbornej poroty na patriotov, ktorých diváci poznajú už z prvého ročníka súťaže.

Operného speváka Petra Dvorského, choreografa Jána Ďurovčíka a skladateľku Ľubicu Čekovskú tentokrát doplní aj dlhoročný folklorista a bývalý člen Lúčnice, finančník Imrich Béreš, ktorého mali diváci možnosť vidieť ako lokálpatriota zahraničných Slovákov. Patrioti budú mať okrem poradného hlasu aj možnosť poslať do finále po jednom zo semifinalistov.

O štyroch postupujúcich do veľkého finále z každého semifinálového kola rozhodnú televízni diváci prostredníctvom SMS hlasovania. Cena SMS hlasu je 50 centov. Všetky esemesky budú zaradené do žrebovania o LCD televízory.

Vo finále, ktoré v priamom prenose odvysiela RTVS 24. marca, svoje umenie predvedie 10 finalistov a absolútneho víťaza si diváci zvolia v SMS hlasovaní.

V prvom semifinále sa predstavia Martina Ťasková Kanošová, Peter Dančo, Goralská muzika z Hladovky, Ľudová hudba DFS Prvosienka, Folklórny súbor Vranovčan, Folklórna skupina Poľana Jarabina, tanečná skupinu BARDFA, Folklórne združenie Stráne z Važca, mužská spevácka skupina KÚCANÉ, Folklórny súbor Jelenčan a Slovenský kultúrno-osvetový spolok Detvan zo Srbska.

V druhom semifinále sa budú o priazeň divákov uchádzať: Ľudová hudba Michala Pagáča, Martin Repáň, Stolyčnoho džyvky, Anna Berédiová, Alfréd Lincke a Martina Kupcová, Folklórny súbor Nadšenci, Mária Brdárska – Janoška, Detský folklórny súbor Jadlovček, Folklórna skupina Podžiaran, Folklórny súbor Borievka a Folklórna skupina Škvarkare.

(ts)

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu