Moje povstanie II (autor fotografie: Peter Chvostek, zdroj: RTVS)

Deň Ústavy SR a téma 75. výročia Slovenského národného povstania rezonovali minulý týždeň vo vysielaní RTVS. V nedeľu 1. septembra počas štátneho sviatku Dňa Ústavy SR a zároveň po letnej pauze RTVS bodovala so svojou politickou diskusnou reláciou O 5 minút 12, ktorú prvýkrát viedol nový moderátor Marek Makara.

Reláciu na Jednotke s tromi najvyššími ústavnými činiteľmi sledovalo 201 tisíc divákov s 19,4% podielom na trhu v cieľovej skupine 12+, takže v čase vysielania bola RTVS lídrom na trhu.

K Slovenskému národnému povstaniu priniesla Jednotka a Dvojka 26 hodín vysielania, ktoré si sumárne zaplo 1,59 milióna divákov, čo zodpovedá 34% populácie 12+.

Televízna Jednotka sprostredkovala vo štvrtok 29. augusta divákom dianie priamo z Banskej Bystrice prostredníctvom viacerých priamych prenosov. Mohli si pozrieť nielen slávnostný program, ale tiež vojenskú prehliadku a priamy prenos galaprogramu k 75. výročiu SNP.

Odvysielala aj množstvo tematických filmov. Celodenný share predstavoval 16,8% a v prime time 15,3%, čo bol najvyšší podiel na trhu v tomto dni od roku 2009.

„Teším sa, že sme mohli niekoľkotýždňovú prípravu pretaviť do vysokoprofesionálneho vysielania a dôstojne si tak pripomenúť 75. výročie SNP. Verím, že sme všetkým divákom RTVS, ktorí nemohli prísť do Banskej Bystrice na oslavy osobne, verne priblížili ich atmosféru a slávnostný charakter. Našou ambíciou bolo priniesť divákom aj niečo navyše či už v podobe autentických a silných výpovedí priamych účastníkov SNP, ale aj profesionálnych komentárov hostí v našich štúdiách – historika či zástupcu Ozbrojených síl SR,“ povedal dramaturg Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Viliam Hrivnák.

Oslavy si pozrelo 268 tisíc divákov (Shr 31,7%), vojenskú prehliadku videlo 380 tisíc divákov (Shr 34,2%) a galaprogram sledovalo 291.000 divákov (Shr 16,2%).

Z filmov najviac bodovala snímka Paľa Bielika Vlčie diery, ktorá pritiahla k obrazovkám 227 tisíc divákov, čo predstavovalo 22,4% podiel na trhu v cieľovej skupine 12+.

Najvyšší celodenný podiel na trhu daného dňa (29. augusta) od roku 2013, a to 3,7%, dosiahla i televízna Dvojka a Shr 4,1% v prime time mala najvyšší od roku 2009.

Odvysielala nielen množstvo nových dokumentov k SNP, ale aj z nedávnej tvorby či z bohatého archívu RTVS. Najviac divákov, 107 tisíc, si pozrelo film Smrť chodí po horách (Shr 6,0%).

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu