Habera sa hnevá, že rádiá hrajú málo jeho hudby. Napríklad z Fun rádia dostal za celý minulý rok tantiémy vo výške len 70 centov.

Boris Kollár mu odkázal, že vo Fun rádiu hrajú len progresívnu hudbu a Haberove skladby sú síce fajn, ale že sa hodia skôr do Slovenského rozhlasu alebo oldies rádia, uviedol denník Nový Čas.

Autor viacerých hitov Habera nie je spokojný v akom počte hrajú viaceré rádia jeho skladby „Tantiémy na Slovensku stoja za hovno, to predsa všetci dobre vieme, pre ne to nik nerobí, “ povedal spevák pre Denník N.

„Pustite sedemnásťročnému tínedžerovi Haberu alebo Elán a pošle vás do čerta. Ani po zavedení percent ich Funko hrávať nebude a opäť dostanú od nás 70 centov. A o to viac dostane Celeste, Spirit, Rytmus, Ďurica a tí, ktorých aj teraz hráme,“ povedal na margo vyjadrení nespokojného speváka majiteľ Fun rádia Boris Kollár pre denník Nový Čas.

Parlament navrhol vláde, zatiaľ neschválenú novelu zákona o vysielaní a retransmisii, podľa ktorej by mali súkromné rádia hrať 20% domácej hudby od apríla budúceho roka. A od roku 2017 dokonca až 25%. Vo verejnoprávnom Slovenskom rozhlase má byť podiel domácej tvorby ešte vyšší, 30% a 35%.

Podľa ministra kultúry Mareka Maďariča chcú poslucháči počúvať viac slovenskej hudby, ako uviedol pre denník SME:  „Je tu dopyt po slovenskej hudbe a tento zákon nenavrhuje žiadnu zničujúcu kvótu…Každá štvrtá pesnička slovenská – to je v slovenských rádiách úplne normálne a prijateľné.”

“Tento zásah je v rozpore s princípmi trhovo orientovanej ekonomiky a ochranou riadnej hospodárskej súťaže,” uviedla pre denník SME Generálna prokuratúra SR, ktorá novelu zákona namietala.

Deň po zverejnení konfliktu v Novom Čase bola v Rannej šou s Juniorom a Marcelom odprezentovaná novinka a rozhovor s Paľom Haberom k novej skladbe Teamu s názvom Viem, čo cítiš.

V rozhovore sa dotkli aj témy 70 centov a Paľo nezabudol nechať pozdravovať Borisa Kollára :)

Odvtedy je skladba pevnou súčasťou playlistu Fun rádia, denne ju odvysielajú 2-4x.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu