Internetový obchod Alza.sk medzi prvými reaguje na ošiaľ s názvom Pokémon GO. Spoločnosť vytvorila špeciálnu landing page venovanú tomuto novému fenoménu. Zákazníkov e-shopu informuje o zariadeniach, ktoré môžu využiť pre túto zábavu – chytanie Pokémonov. Je pravdepodobné, že k Alze sa onedlho pridá množstvo značiek, ktoré budú chcieť byť spájané s týmto ošiaľom a prispôsobia tomu svoje marketingové aktivity a komunikáciu.

Pokémon GO je augmented reality mobilná hra dostupná pre iOS a Android, vyvinula ju spoločnosť Niantic a Nintendo.

„V skratke ide o prevedenie geocachingu do hry. V aplikácii brázdite krajinou – prekreslenou reálnou mapou vášho skutočného okolia. Vďaka tejto geolokačnej funkcii môžete vyčíhať pokémonov, ktorých môžete chytať do pokelopty, trénovať, alebo nachádzať gyms (niečo ako štadióny), na ktorých bojujete a dostávate sa na rôzne levely,“ napísala o hre a ošiali menom Pokémon GO reklamná agentúra Triad na svojom blogu.

Ukážka bannera Alza Pokémoni:

Spoločnosť Alza využila popularitu Pokémonov vo svojej marketingovej komunikácii - banner
„Neseď doma, vydaj sa von chytiť divokého Pokémona a uži si množstvo zábavy s aplikáciou Pokémon GO. Preskúmaj svoje mesto či ďalšie mestá po celom svete a pochytaj čo najviac Pokémonov. Keď budeš prechádzať reálnym svetom, tvoj smartfón zavibruje, pokiaľ sa blízko vyskytne nejaký pokémon a ty získaš šancu ho uloviť,“ vyzýva Alza k hraniu hry na svojej špeciálnej  landing page.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu