Ako nás informovala Ivana Špotáková, hovorkyňa spoločností Azet a Ringier Axel Springer Slovakia, akcionári oboch firiem sa ich rozhodli spojiť a vytvoriť jednu multimediálnu spoločnosť.

Obe firmy Azet aj RAS však tvorili už doteraz de facto jednu firmu, keďže fungovali pod jedným vedením. Preto sa domnievame, že ide skôr len o kozmetické zmeny, ktoré by mali zaujať investorov a intezerentov a vytvoriť tak reálnu konkurenciu pre jednotku na slovenskom vydavateľskom trhu.

Jednotkou na slovenskom trhu je vydavateľstvo News and Media Holding (NMH) finančnej skupiny Penta Investments, ktorá vlastní, okrem NMH i spoločnosť United Classifieds spoločne s vydavateľstvom Ringier Axel Springer Slovakia.

„Náš jasný cieľ je byť naďalej jednoznačným lídrom v oblasti digitálnych médií a služieb na Slovensku. Našimi konkurenčnými výhodami sú hlavne silné žurnalistické DNA, nezávislosť na oligarchoch, online odbornosť, inovatívny prístup a najmä naši talentovaní zamestnanci. Ešte viac ako inokedy budeme prestížnym zamestnávateľom, ktorý ponúka široké portfólio pracovných príležitostí v online technológiách, ako aj v oblasti žurnalistiky s cieľom naďalej našim čitateľom poskytovať kvalitnú a najmä nezávislú žurnalistiku, ako aj prvotriedny klientský reklamný servis,“ povedal Milan Dubec, CEO spoločností Ringier Axel Springer Slovakia/Azet.sk.

„Azet.sk, a. s. sa 1. júna 2016 zlúči so spoločnosťou Ringer Axel Springer Slovakia, a.s.. Všetky aktíva spoločnosti ako sú napríklad portál Azet.sk, spravodajské Aktuality.sk, Pokec.sk, Bistro.sk ako aj ostatné služby prevádzkované spoločnosťou Azet.sk, a.s. budú prevádzkované po zlúčení pod hlavičkou spoločnosti Ringier Axel Springer Slovakia. Sídlo vydavateľstva bude naďalej v Bratislave, zatiaľ čo kompetencie v oblasti IT a webdevelopmentu zostávajú v Žiline, kde sa plánuje ďalší významný rozvoj IT kapacít. Spoločnosť vytvorila v tomto roku už 40 nových IT pozícií v Žiline, ktoré plánuje obsadiť v roku 2016. Žilina bude zároveň jedným z kľúčových miest pre skupinu Ringier Axel Springer, ktorá v Žiline vytvorila jedno z medzinárodných kompetenčných centier. Celé online portfólio rovnako ako portál Azet.sk bude aj naďalej prevádzkované pod svojou silnou značkou Azet.sk,“ napísala Ivana Špotáková, PR manažérka spoločností Azet/RAS.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu