Do konca prázdnin sa na 50 vybraných čerpacích staniciach Benzina objavia v Českej republike voľne predajné lieky ako napríklad Paralen, Kinedril, Nurofen a Visine. Spoločnosť tým odpovedá na dopyt zákazníkov, ktorí už nebudú musieť v prípade akútnych ťažkostí hľadať počas svojich ciest najbližšiu lekáreň. Do budúcna existuje možnosť rozšírenia tejto služby na partnerských čerpacích staniciach spoločnosti Unipetrol aj na Slovensku, po úprave legislatívnych podmienok o voľno-predajných liekoch.

Spoločnosť Benzina sa spojila so značkou Medipoint a od 30. júla postupne spúšťa na vybraných čerpacích staniciach predaj voľne dostupných liečiv, ako napríklad Paralen, Kinedril, Nurofen a Visine.

Ide teda najmä o lieky, ktoré majú pomôcť s akútnou bolesťou, teplotou alebo nevoľnosťou. Celkom je v sortimente čerpacích staníc Benzina 15 druhov vyhradených liečiv (špecifikovaných v zákone), ďalej 20 ďalších prípravkov a potravinových doplnkov.

Benzina, Medipoint, Unipetrol, predaj liekov na čerpacích staniciach
zdroj: Unipetrol

Do konca augusta bude predaj liekov zavedený na vybraných 50 čerpacích staniciach. Predaj liekov bude prebiehať za asistencie personálu čerpacej stanice, ktorý bude tiež zákazníkom schopný poskytnúť základné informácie o predávaných liečivách. Benzina v súčasnosti prevádzkuje najširšiu sieť čerpacích staníc v Českej republike. Celkom je to 338 čerpacích staníc.

Zisťovali sme či podobný krok chystá Unipetrol aj na Slovenskom trhu, kde patri medzi popredných veľkoobchodníkov s pohonnými hmotami a projekt by mohol realizovať prostredníctvom svojich partnerských čerpacích staníc. Ak to v budúcnosti umožní prípadná zmena zákona o voľnom predaji liekov, mimo lekárne.

„V tejto chvíli je predaj liekov spustený na vytipovaných 50 čerpacích staniciach v rámci ČR. V nasledujúcich mesiacoch budeme projekt vyhodnocovať a potom sa rozhodneme o prípadnom rozšírení,“ povedal pre masmedialne.info Mikuláš Duda, manažér tlačového oddelenia spoločnosti Unipetrol.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu