Pri vytváraní reklamnej kampane pre cestovnú kanceláriu z Kazachstanu sa niečo pokazilo. Zrejme v zúfalej snahe zaujať verejnosť, či už pozitívne alebo negatívne, siahla spoločnosť aj reklamná agentúra po „zaručenom“ triku s nahotou.

Nahota znamená úspech, je to prostriedok, ktorý určite vzbudí pozornosť, ktorý spraví takmer so 100% istotou z každého príspevku virálnu vec.

Platí to aj v prípade tejto reklamy, ktorá má na Youtube viac ako 930-tisíc zhliadnutí a na Facebooku viac ako 130-tisíc zhliadnutí. Informáciu priniesol adweek.com.

Reklamnou kampaňou zloženou z dvoch spotov sa spoločnosť Chocotravel snaží informovať zákazníkov, že doplnkové služby spoločnosti nezvyšujú ceny letenky. Spoločnosť si za reklamou stojí aj napriek tomu, že verejnosť ju označila za ponižujúcu, nevkusnú a nepríjemnú.

V prvom, a samozrejme, vo viac sledovanom spote sa klientom prihovárajú takmer polonahé letušky, ktorých prsia sú prekryté textovým políčkom a pri zábere na celé ich telá si letušky svoje prirodzenie prekryjú klobúčikom, ktorý je súčasťou ich pracovnej uniformy. Naozaj veľké lákadlo pre mužskú časť populácie.

Nikolay Mazensev, riaditeľ služby predaja leteniek Chocotravel sa pre
BBC vyjadril,  že  reklama je odvážna, no spoločnosť nemala v úmysle nikoho ňou uraziť.  „Reklama zobrazuje to, čo je možné vidieť aj na pláži alebo pri bazéne. Útočíte aj na dievčatá v krátkej sukni alebo v plavkách,?“snažil sa obhájiť reklamu pred BBC Nikolay Mazensev.

„Rozhodne nie je sexistická. Pozornosť reklamy bola zameraná na problém vysokých cien leteniek,“ doplnil pre BBC na obhajobu reklamy Nurken Rzaliyev, zamestnanec materskej spoločnosti Chocofamily.

Nie všetci, ale s týmito vyjadreniami súhlasia. Napríklad komunikačný konzultant Marat Raimkhanov sa pre BBC vyjadril, že reklama je gestom zúfalstva, ktorého cieľ je zaujať verejnosť a dokonca vyzval k bojkotu značky Chocotravel.

Deň potom ako bola spustená reklama s polonahými letuškami, spoločnosť uviedla do éteru aj druhú verziu reklamného spotu s rovnakým námetom, tentokrát, ale s mužským osadením.

Na zmiernenie negatívnej odozvy, ktorá sa zniesla na verziu spotu so ženskými protagonistkami to, ale veľmi nepomohlo.

Len pre zaujímavosť, pomenovanie čiapky, ktorú nosia letušky ako súčasť svojej uniformy je aj ruský slangový názov pre ženské genitálie…

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu