foto: DELL

Spoločnosť Dell v spolupráci s herečkou Nikki Reedovou predstavili na technologickom veľtrhu CES 2018 kolekciu šperkov z recyklovaného zlata.

Drahý kov pochádza z použitej elektroniky, ktorý firma ďalej používa aj vo svojich nových produktoch. Ide o prvý podobný projekt iniciovaný technologickou spoločnosťou.

Nový rad šperkov predstavila herečka Nikki Reedová pod svojou módnou značkou Bayou with Love. Sériu prsteňov, náušníc a manžetových gombíkov z 14 a 18-karátového zlata ponúka už dnes na webovej stránke BaYouwithLove.com. Cena šperkov začína na 78 dolároch.

„Kolekcia Bayou with Love vyjadruje aký vplyv majú ľudia na našu planétu. Okrem toho ukazuje, že aj z trvalo udržateľných zdrojov a recyklovaných materiálov môžu vznikať krásne predmety,“ hovorí Nikki Reedová, spoluzakladateľka Bayou with Love.

foto: DELL

Spoločnosť Dell recyklované zlato ďalej používa aj v matičných doskách nových produktov, napríklad v konvertibilnom notebooku Latitude 5285. (foto titulka)

Podľa štúdie Trucost je dopad na životné prostredie pri takomto využívaní zlata až o 99 % nižší ako keby sa malo vyťažiť. Nedávne prieskumy zároveň potvrdzujú, že iba 12,5 % elektronického odpadu sa používa na výrobu nových produktov. V prípade mobilných telefónov napríklad Američania „vyhodia“ v zlate a striebre približne 60 miliónov dolárov ročne.

(ts)

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu