Spoločnosť Facebook vysvetľuje, že potrebuje údaje od používateľov, najmä kvôli cieleným reklamám, ktoré sú pre inzerentov veľmi dôležité. Informáciu priniesli NBCnews.com.

„Údaje používateľov sú dôležité prostredie Facebooku a ak sa ľudia chcú vyhnúť všetkým reklamám, ktoré sú založené na ich údajoch, museli by za to zaplatiť,” povedala pre NBC News Sheryl Sandberg, riaditeľka pre operácie spoločnosti Facebook.

Sheryl Sandberg uznala, že spoločnosť nesprávne vyhodnotila porušenie spoločnosti Cambridge Analytica, ktorá pracovala s prezidentskou kampaňou Donalda Trumpa v roku 2016, keď dovolila zhromažďovať informácie od 87-miliónov používateľov sociálnej siete.

Spoločnosť Facebook momentálne vykonáva audity a nie je vylúčené, že takýchto porušení nájde viac.

Sheryl Sanberg pre NBC News uviedla, že v roku 2016 ešte nedokázali vyhodnotiť riziká takéhoto zasahovania do procesu volieb. Okrem toho uznala, že spoločnosť Facebook by mala byť v tejto veci férovejšia a už skôr mala verejne pripustiť, že údaje mohli byť porušené.

Odmietla, ale myšlienku, že predstavitelia Facebooku sa pokúšali skryť, to čo sa stalo.

Minulý mesiac informátor, ktorý predtým pracoval pre Cambridge Analytica tvrdil, že britská spoločnosť používala aplikáciu tretej strany na získanie súkromných informácií z viac ako 50-miliónov profilov Facebooku a to bez vedomia používateľov.

V súčasnosti Facebook prijal niekoľko nových opatrení a zverejnil informácie o tom, ako používatelia môžu chrániť svoje údaje na sociálnej sieti, aj to ako sú tieto informácie zhromažďované a používané.

Sandberg pre NBC News uviedla, že spoločnosť Facebook nepredáva ani neposkytuje inzerentom informácie o svojich užívateľoch, aj keď „ich služba závisí od údajov používateľov“.

Vysvetlila tiež, že niektoré firmy majú záujem o cielené reklamy, ktoré sa zobrazujú určitým používateľom, čo Facebook aj umožňuje. Sheryl Sanberg, ale zdôraznila, že spoločnosť Facebook inzerentom neposkytuje žiadne individuálne informácie.

Pred niekoľkými rokmi bola spoločnosť Facebook zo strany Cambridge Analytica uistená, že predmetné údaje boli vymazané. Sheryl Sanberg v tejto súvislosti uviedla, že to mala spoločnosť už vtedy prešetriť. V súčasnosti robí Facebook forenzný audit, aby zistil, aké údaje Cambridge Analytica používala.

V rozhovore pre NBC News Sheryl Sanberg zdôraznila, že používatelia dobrovoľne zdieľajú svoje informácie na sociálnej platforme.

Okrem toho uviedla, že prešetrenie zodpovedných osôb vo vrcholovom manažmente je jednou z veľmi ťažkých otázok, ktorým spoločnosť momentálne čelí.

Prešetrenie zneužívania osobných údajov používateľov sociálnej siete Facebook je pre spoločnosť zásadné, tak ako aj prijatie efektívnych opatrení. Bude toto úsilie dostatočné pre opätovné získanie dôvery používateľov?

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu