Facebook zriadil vo svojom hlavnom sídle v kalifornskom Menlo Parku bojovú miestnosť. War Room je operačná miestnosť, kde sa budú kontrolovať volebné procesy prebiehajúce po celom svete.

Do problematiky zabezpečenia bezpečnosti volebných procesov na sociálnej sieti je zapojených viac ako 300 zamestnancov spoločnosti. Vo War Room bude pracovať užšia skupina asi 20-tich ľudí, ktorých cieľom bude vyhľadávanie a odstraňovanie dezinformácií, sledovanie falošných správ, vymazávanie falošných účtov, ktoré sa budú snažiť ovplyvniť voličov pred voľbami. Informáciu zverejnil denník The New York Times.

Facebook bol dlhodobo zneužívaný na rôzne kampane po celom svete, ktorých cieľom bolo ovplyvniť politickú mienku ľudí. Zriadením War Room, ale aj inými aktivitami chce Zuckerberg presvedčiť USA, že je pripravený zabezpečiť svoju sociálnu sieť pred takýmito zásahmi už v nadchádzajúcich voľbách.

V novembri 2018 sa budú v USA konať voľby, v ktorých si Američania budú vyberať nových členov Snemovne reprezentantov a tretinu Senátu.

Facebook je pod veľkým tlakom, aby zabránil situácii, ktorá sa udiala pred prezidentskými voľbami v roku 2016. Zároveň je spoločnosť aj pod drobnohľadom iných štátov, ktoré pozorne sledujú, ako Facebook zvládne toto predvolebné obdobie v USA.

Mark Zuckerberg už viackrát informoval, že jeho spoločnosť je omnoho lepšie pripravená na spamerov, hackerov a iných narušiteľov, ktorí by mohli zasahovať do volebných procesov.

Reportéri denníka The New York Times dostali jedinečnú príležitosť nahliadnuť do procesov, akými bude fungovať úzko špecializovaný tím v Menlo Parku.

Reportérom bola sprístupnená iba určitá časť pracoviska. Obavy z narušiteľov, ktorí hľadajú aj najmenšie slabiny sociálnej siete, sú veľké.

Jedným z nástrojov, ktoré Facebook začal využívať je softvér, ktorý sleduje tok informácií, ktoré cez sociálnu sieť prúdia v reálnom čase.

Riadiace panely poskytujú prehľad o tom, ako sa mení činnosť na platforme. Umožňuje zamestnancom napríklad zamerať pozornosť na určenie konkrétnych falošných spravodajských príbehov, ktoré sú v obehu. Pomáha aj pri odhaľovaní zvyšujúceho sa nárastu vytvorených automatizovaných účtov.

Prvýkrát bol systém testovaný pred voľbami v americkej Alabame v decembri 2017 a osvedčil sa. Pomohol spoločnosti ľahšie identifikovať zásahy do volebných procesov.

Facebook zvyšuje bezpečnosť aj na platformách Instagram a WhatsApp. Zodpovedné tímy majú vysokú prioritu pre vytváranie produktov, ktoré zvýšia bezpečnosť platforiem.

War room vo svojom sídle v Menlo Parku vytvorila spoločnosť Facebook, aby mohli špičkoví inžinieri, dátoví vedci a vedúci pracovníci pracovať spolu v jednej miestnosti.
War Room má slúžiť ako posledný článok v procese zachytenia a identifikovania zásahov do volebných procesov, ktoré nebudú vyriešené na nižších stupňoch kontroly.

Systém bude sledovať nezvyčajnú činnosť a tím zložený z najlepších odborníkov bude podrobnejšie skúmať, čo sa deje. Facebook je odhodlaný zlepšiť obraz svojej sociálnej siete medzi používateľmi po celom svete.

REKLAMAadv.:

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu