Lišiak zo Sadu Sajder (foto: Heineken)

Ešte v januári sme informovali, že spoločnosť Heineken Slovensko ku koncu roka 2016 požiadala na Úrade priemyselného vlastníctva SR o udelenie ochrannej známky na názov a logo Lišiak zo sadu Sajder. Nápoj sa stal skutočnosťou a od polovice marca bol uvedený na náš trh. Vyrába sa v Hurbanove kvasením prírodnej jablkovej šťavy. Dostupný je v dvoch príchutiach – jablko a hruška, v dvoch typoch balení – sklenená vratná fľaša a plechovka s objemom 0,5L.

Lišiak zo Sadu Sajder je slovenský cíder, vyrábaný podľa originálnej receptúry. Má priblížiť tento typ nápoja širšiemu okruhu konzumentov – svojím charakterom, slovenským názvom a cenou. Odporúčaná maloobchodná cena je 0,79 EUR (0,5l plech) a 0,69 EUR (0,5l fľaša).

Vo svete si tento nápoj získava popularitu. Lišiak zo Sadu Sajder je druhá značka cídra, ktorú spoločnosť Heineken uviedla na slovenský trh, v roku 2015 to bola svetovo známa anglická značka Strongbow. Ten v súčasnosti dosahuje objemový podiel vo svojej kategórii takmer 85% (Zdroj: Nielsen, 02/2016 – 01/2017 – Total SK Food, okrem siete Metro).

Tvárou kampane sa vtedy stala komička Evelyn v kampani nazvanej Evelyn is strong. Čítajte viac. 

„Náš nový sajder je skutočne lišiacky prefíkaný. Zobral nápoj populárny vo svete a prispôsobil ho slovenskému konzumentovi, ktorý má radšej menej sladké chute,“ povedal Peter Nikodem, brand manažér značky zo spoločnosti Heineken Slovensko.

„Chuť Lišiaka je ovocne sladká, ale zasa nie priveľmi, jeho príchute sú typicky slovenské a balenia dôverne známe, názov produktu prečítajú naozaj všetci, a čo je najdôležitejšie, je vyrobený na Slovensku,“ doplnil.

„Cider je pre Slovákov stále pomerne málo známy nápoj, aj u nás však táto kategória vykazuje potenciál ďalšieho rastu. So slovenským ciderom Lišiak zo sadu oslovujeme konzumentov, pre ktorých je domáci pôvod produktu dôležitý, a ktorí ocenia domácu kvalitu za dostupnú cenu,“ povedal Nikodem.

REKLAMAadv.:

1 komentár

  1. Chuti to ako Strongbow, len o nieco menej sladko… Inak je tam stava z koncentratu, glukozovy sirup a cukor, takze nic extra sa tu nedeje. Tipujem, ze ak sa tento produkt podari spopularizovat, tak cena stupne tak na 1,19.

ZANECHAŤ KOMENTÁR

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu